Конспект заняття у другій молодшій групі за правилами дорожнього руху «Урок правил дорожнього руху. Конспект заняття з ПДР у другій молодшій групі: «На дорогу ти дивися і в біду не влучи!» план-конспект заняття (молодша група) на тему 2 молодша підд

Діти дошкільного віку є окремою категорією учасників дорожнього руху. Вони повинні знати правила, як і дорослі. Але розповідати про них треба зрозумілою та доступною мовою.

Які ПДР повинні запам'ятати молодші дошкільнята

Часто діти, на жаль, стають винуватцями ДТП. Ігри поблизу доріг, перехід вулиці в недозволеному місці, їзда велосипедом через проїжджу частину - типові дитячі порушення. Недотримання елементарних правил призводить до сумних наслідків. Але не лише порушення правил цього вина. Наївність, невміння правильно оцінити відстань до транспортного засобу, що рухається, неправильне уявлення про свої можливості - ось основні проблеми.

Безпека дорожнього руху для дітей

Важлива інформація!Уникнути непоправних наслідків можна лише одним способом - регулярно навчати норм поведінки на дорозі та в транспорті з самого раннього віку. Учасниками цього процесу мають бути і батьки, і ДОП, а згодом і школа.

У другій молодшій групі діти повинні вивчати такі питання щодо правил дорожнього руху:

  • Розрізняти транспортні засоби та мати уявлення про їх призначення.
  • Знати складові елементи дороги: проїжджа частина, перехрестя, тротуар, узбіччя.
  • Знати значення сигналів світлофора.
  • Розуміти, де знаходиться правий бік, лівий, де верх, низ.
  • Запам'ятати та відпрацювати правила для вулиці – грати, кататися на роликах та велосипеді можна лише на спеціальних майданчиках під наглядом дорослого, переходити дорогу лише з дорослим.
  • Правила поведінки у наземному та підземному транспорті - не стояти ногами на сидінні, не бігати у транспорті, триматися за поручень.
  • Вивчити напам'ять своє ім'я та прізвище, знати, як звати батьків та пам'ятати домашню адресу. Якщо загубився на вулиці, цю інформацію повідомити поліцейському.

ПДР для молодших дошкільнят

Зміст бесіди з дітьми 2 молодшої групи

Враховуючи молодший вік дітей, заняття на тему ПДР у молодшій групі необхідно проводити, керуючись такими принципами:

  • доступність - необхідно враховувати можливості та вікові особливості дітей;
  • повторюваність - багаторазове повторення правил у різних варіантах допоможе краще засвоїти та запам'ятати його;
  • наочність - плакати, тематичні картинки, досліди, сценки, що розігруються, екскурсії, загадки допомагають краще запам'ятати правила;
  • спадкоємність - найкращим наочним посібником буде особистий приклад батьків.

Розмова має будуватися за наступним зразковим сценарієм і містити розділи:

  1. Тема: .
  2. Мета: познайомити дітей із правилами поведінки у громадському транспорті (автобус, тролейбус, метро).
  3. Завдання: закріпити у пам'яті дітей поняття «пішохід», «пасажир», «водій»; розвивати кругозір, пам'ять, мовлення, логічне мислення; формувати почуття відповідальності за своє життя та життя оточуючих.
  4. Методичний супровід: наочні картинки з різними ситуаціями згідно з темою розмови.

Зразковий конспект ведення бесіди з дітьми

Вихователь зачитує вірш Ю. Яковлєва, наведений нижче.

Робили хлопцям застереження:

«Вивчіть Правила Руху!

Щоб не хвилювалися

Щодня батьки,

Щоб спокійно мчали

Вулицею водії».

Вихователь ставить питання дітям: «що означає слово «правила», як його можна пояснити?»

Відповіді дітей.

Вихователь: «Є правила поведінки в сім'ї, є правила поведінки в театрі та на концерті, а є правила, які допомагають зберегти життя собі та оточуючим людям. Які такі правила ви знаєте? Для кого ці правила: для пішоходів чи водіїв?» (Вислухати відповіді дітей).

Якщо водій і пішоходи суворо дотримуються всіх цих правил, то аварії не трапиться, і все благополучно дістануться до будинку.

Будинок вулицею йде,

На роботу всіх щастить.

Не на курячих тонких ніжках,

А у гумових чобітках. (Автобус)

Автобус на зупинці

Вихователь: «Сьогодні вивчаємо правила поведінки у громадському транспорті. Люди, які їдуть, називаються «пасажири». А правила, яких вони повинні дотримуватися, називаються правилами для пасажирів. Хто скаже, як правильно поводитися в автобусі?» (Вислухати відповіді дітей).

Вихователь узагальнює всі відповіді і, спираючись на картинки зі схожими ситуаціями, підбиває підсумки:

  • чекати транспорт і сідати в нього потрібно лише на спеціальній зупинці;
  • входити в транспорт потрібно в задні двері, виходити в передні;
  • вести себе спокійно, не кричати та розмовляти спокійним голосом;
  • поступатися місцем старшим;
  • триматися за поручень чи спинку крісла;
  • не відволікати водія розмовами;
  • не відчиняти самостійно двері;
  • виходити обережно, не штовхати інших, дивитись собі під ноги;
  • обходити автобус ззаду, а трамвай спереду.

Вихователь: «Правила повторили, тепер можете вирушати у подорож, але лише з дорослим. А коли самі станете дорослими, вивчіть правила для водіїв і зможете керувати своєю машиною або працювати водієм».

Відкриті уроки з правил дорожнього руху

Відмінним способом запам'ятати отримані знання є проведення відкритого уроку на раніше вивчену тему.

Зверніть увагу!Наочність та доступне пояснення на конкретних прикладах дозволять закріпити пройдений матеріал.

Конспект відкритого уроку на тему: «Незнайка та світлофор».

Цілі і завдання

Навчити дітей пізнавати світлофор, знаходити його на вулиці, знати та розрізняти його сигнали, рухатися по роздільних сигналах; розвинути увагу та логіку; закріпити вживання правильних визначень «пішохідний перехід», «проїжджа частина», «тротуар».

Матеріали та обладнання:

  • телевізор із роз'ємом для флеш-карти;
  • зображення дорожніх знаків;
  • іграшкові машинки;
  • іграшка Незнайка;
  • макет світлофора;
  • кружки з кольорового картону – зеленого, червоного та жовтого кольору;
  • магнітна дошка.

Хід заняття

Заняття складається з кількох етапів.

Поява Незнайки

Вихователь оголошує, що сьогодні у гостях буде незвичайний гість, загадує загадку.

У містечку квітковому цьому

цілий рік сяє літо.

І народ веселий тут

Коротунами звати.

Серед них Пілюлькін є,

Лютик – усіх не перерахувати.

Найголовніший, вгадай-но.

Ну звичайно ж… (Відповіді дітей).

Незнайка на вулиці

Вихователь розповідає, що зустріла Незнайко дорогою на роботу. Він йшов просто проїжджою частиною і йому голосно сигналили машини. Незнайко сильно налякався, і вихователь запропонувала йому зайти до дитячого садка, щоб діти розповіли йому, як правильно поводитися на дорозі та як безпечно перейти вулицю.

Вихователь ставить запитання:

Як називається місце, де ходять пішоходи?

Як називається місце, де їдуть машини?

Як називається знак (показує знак пішохідного переходу)?

Де дозволено переходити дорогу?

Діти відповідають хором чи окремо.

Гра «Вгадай знак»

На магнітній дошці вихователь розвішує знаки: зупинка автобуса, обережно, діти, пункт першої медичної допомоги, рух пішоходів заборонено. Запитує у дітей, що означають ці знаки, вислуховує відповіді. Незнайка теж бере участь у розмові та каже свої версії.

Знак «Обережно, діти»

Фізкультхвилинка «Світлофор»

Вихователь: «У світлофор ми пограємо, (Діти ляскають у долоні).

Раз два три чотири п'ять.

Пропоную всім вам підвестися. (Діти встають, ходьба дома).

Червоне світло нам «Стій!» кричить, (Діти стоять дома).

Чекати зеленого велить.

Ось і жовтий спалахнув, (Ривки руками під грудьми).

Приготуватися час,

Руки, ноги розігріємо

Починаємо, дітлахи!!! (Присідання).

Ось зелений спалахнув, (Руки підняти вгору).

Можна нам йти вперед (Ходьба на місці, маршуючи).

Будь сміливішим, пішохід».

Світлофор

Вивчення транспорту

Вихователь запитує, яким словом можна назвати всі машини. Вислуховує відповіді дітей. Пояснює, що це слово транспорт. Розповідає, для чого призначені легкові та вантажні машини. Легкові служать для перевезення пасажирів, вантажні – для вантажів.

Легкові та вантажні машини

Гра «Знайди правильний гараж»

Два столи називаються гаражами для машин. Один призначений для легкових автомобілів, другий – для вантажних. Діти разом з Незнайкою повинні розставити всі машини, що є у них, у правильні гаражі.

Загадка про світлофор

Вихователь читає загадку:

«Червоним оком засяє –

Нам йти не дозволяє.

А зелене око запалить -

Іди сміливо, пішохід!».

Вислуховує відповіді дітей та Незнайки, ставить низку запитань:

  • які кольори мають світлофор;
  • якою можна переходити дорогу;
  • що робити, якщо спалахнув червоний.

Усе це відбувається разом із показом макета світлофора.

Три сигнали світлофора

Гра на закріплення знань сигналів світлофора

Вихователь тримає в руках кухлі червоного, жовтого та зеленого кольорів. Машини з гаражів (з минулої гри) вирушають у дорогу. Діти повинні рухати машину тільки за дозвільним сигналом (зеленим), на інші сигнали стояти. Незнайко намагається проїхати на жовтий, але діти його поправляють.

Підсумки відкритого уроку

Вихователь запитує у дітей:

«З якими знаками вони познайомились?

Яким словом можна назвати усі машини?

Які бувають машини?

Що потрібно робити, якщо на світлофорі загорілося жовте світло (зелене, червоне)?».

Закріплення та творче завдання

Щоб діти краще запам'ятали знаки, вихователь пропонує їм разом із Незнайкою розфарбувати заздалегідь приготовлені шаблони круглої, трикутної та прямокутної форми кольоровими олівцями.

Розмальовані дітьми дорожні знаки

Незнайка дякує дітям і прощається з хлопцями.

Ігри та завдання на закріплення правил дорожнього руху

ФГОС вимагає від педагога творчого підходу у вирішенні поставлених завдань. Заняття з ПДР у 2 молодшій групі можна провести у форматі тематичного тижня «Три кольори: червоний, жовтий, зелений» (на основі НОД «Світлофор»), в рамках якого організувати уроки у різних формах:

  • прогулянки до проїзної частини та пішохідного переходу - наочне вивчення правил пішохідного переходу;
  • творчі заняття – проект «світлофор» у формі аплікації з кольорового паперу, ліплення із пластиліну «автомобіля»;
  • сюжетно-рольова гра «Сигнали світлофора»: знадобляться мішок з м'ячиками червоного, жовтого та зеленого кольорів, стійки або кеглі. Група поділяється на дві команди. Діти встають один за одним, руки кладуть на плечі попереду. Вибирається ведучий. Він тримає мішок з м'ячиками, капітани команд повинні витягувати по черзі м'ячики і рухатися згідно з сигналами: червоний та жовтий – стояти, зелений – можна йти. Перемагає та команда, яка перша дістанеться від старту до фінішу, позначених стійками чи кеглями;
  • дозвілля та розвага – зробити з картону макет дитячого садка та двору навколо нього, нанести пішохідні доріжки та проїжджу частину. В ігровій формі вивчати безпечну дорогу від дому до саду;
  • дидактична гра «Четверте зайве»: назвати зайве «око» світлофора (червоне, синє, зелене, жовте); назвати зайвий транспортний засіб: автобус, трамвай, камаз, тролейбус чи легкова машина, вантажна машина, самокат, автобус.

Гра «Четвертий зайвий»

  • домашнє завдання - разом із батьками зробити з підручних матеріалів знак дорожнього руху, світлофор, машинку чи громадський транспорт; надалі оформити цими матеріалами куточок ПДР, організований у саду.

Важлива інформація!Ще один варіант домашнього завдання на вихідні. На прогулянці уважно дивитися на дорожні знаки, що трапляються по дорозі. Запитати їх значення у батьків (якщо дитина сама не знає), намалювати на аркуші паперу, розфарбувати та за допомогою дорослих підписати їх значення.

Картотека цілей з правил дорожнього руху

Заняття мають бути спрямовані на досягнення конкретних цілей та відпрацювання певних навичок:

  • вивчення правил поведінки у громадському транспорті;
  • формування уявлення дошкільнят про безпеку дорожнього руху; вивчення понять: проїжджа частина, узбіччя, тротуар;
  • розширення знань дітей про правила поведінки пішоходів під час руху дорогою (проїжджою частиною) та переходом;
  • закріплення знань дітей про світлофор і його сигнали;
  • знайомство з різними видами транспорту та його призначення.

Для реалізації поставленої мети варто створити короткострокові проекти, розраховані на місяць, або виконати перспективне планування на весь навчальний рік.

З раннього віку необхідно щепити правильні моделі поведінки на вулиці. Найдієвіший метод навчити чомусь дошкільника – через гру. А для закріплення правил безпечного руху корисно буде провести консультацію з батьками, на якій розповісти про необхідність неухильно дотримуватися правил дорожнього руху при спільних прогулянках та поїздках з дітьми.

Конспект інтегрованого заняття в дитячому садку з дітьми 3-4 років «Мій друг світлофор»

Єфімова Алла Іванівна, вихователь ДБДОУ №43 м. Колпіно Санкт - Петербург

Опис:Даний матеріал буде цікавий вихователям ДОП, педагогам груп продовженого дня, можуть використовувати вчителі початкових класів щодо позакласного заходи з цієї темі для учнів початкової школи. Конспект розроблено з метою ознайомлення дітей із дорожніми знаками та їх значенням.
Ціль:Ознайомитись з деякими знаками дорожнього руху.
Завдання:
- закріпити знання дітей про світлофор, про його сигнали;
- розвивати вміння відповідати питання повною пропозицією.


Вихователь:Хлопці, сьогодні я вам пропоную вирушити у подорож за правилами дорожнього руху. Ви згодні?
Відповіді.
Вихователь:Уявіть, вам потрібно вирушити у гості і треба переходити дорогу, а там їздять машини, автобуси. Для цього потрібно знати правила. Слухайте загадку і скажіть мені відгадку.
Ніколи я не сплю,
На дорогу дивлюсь.
Підкажу, коли стояти,
Коли починати рух.
Дітивідповідають: Світлофор.


Вихователь:Правильно. Які кольори зображені на знаку світлофора?
Відповіді.
Вихователь:А що означає кожен колір світлофора?
Відповіді.
Вихователь:А тепер друга загадка для вас підготовлена:
Цю стрічку не візьмеш,
І в кіску не вплетеш.
На землі вона лежить,
Транспорт уздовж нею біжить.
Дітивідповідають: Дорога.
Вихователь:Скажіть, ми можемо ходити дорогою?
Відповіді.
Вихователь:А чому нам не можна ходити проїжджою частиною?
Відповіді.
Вихователь:А назвіть мені транспорт, який ви знаєте?
Відповіді.
Вихователь:А хто сидить за кермом, як він називається?
Відповіді.
Вихователь:А люди, які їдуть автобусом, трамваєм, маршруткою, як ми їх назвемо одним словом?
Відповіді.
Вихователь:Пропоную, вам невеликий перепочинок у вигляді фізхвилинки.


Дорога не стежка,
Дорога не канава,
Спершу дивися ліворуч,
Потім дивись праворуч.
Ти ліворуч повернися,
Другу поряд усміхнись.
Топни правою ногою,
Топни лівою ногою,
І сміливіше йди додому.
Вихователь:Молодці слухали слова уважно, рухи виконували все правильно. Продовжуємо розмову, слухайте уважно. Ще одна загадка.
Людина на мене крокує.
Мене називає зеброю.
Дітивідповідають: Пішохідний перехід.
Вихователь:А як виглядає пішохідний перехід?
Відповіді.
Вихователь:А щоб дізнатися, як ще інакше називають пішохідний перехід, послухайте наступну загадку.
Під ногами у Серьожки,
Смугаста доріжка.
Сміливо він по ній іде,
А за ним і весь народ.
Дітивідповідають: Зебра.


Вихователь:Добре відповідали, правила ви знаєте, пропоную вам трохи пограти та знак зібрати. А зібрати нам треба світлофор. Згадуємо, які кольори є на знаку світлофора?
Відповіді.
Вихователь:А якою вони форми?
Відповіді.
Вихователь:А в якій послідовності вони знаходяться?
Відповіді.
Вихователь:Я до столів вас запрошую,
І дорожній знак зібрати вам пропоную.
Вихователь:Дуже красивий вийшов знак. Але щоб краще все запам'ятати та закріпити отримані знання, я вам пропоную ще й намалювати знак світлофора. Але для цього потрібно розім'яти пальчики.
Пальчикова зарядка:
Раз два три чотири п'ять.
(Розтискаємо пальці з кулака по одному, починаючи з великого.)
Вийшли пальчики гуляти.
(Ритмічно розтискаємо та стискаємо всі пальці разом.)
Раз два три чотири п'ять.
(Стискаємо по черзі, широко розставлені пальці в кулак, починаючи з мізинця.)
У хатинку сховалися знову.
(Ритмічно стискаємо всі пальці разом.)
Вихователь:Ось тепер я точно впевнена, що у вас вийдуть шикарні роботи. Сідаємо за свої робочі місця та приступаємо до виконання роботи, а точніше намалюємо – світлофор.
Вихователь:Гарні роботи, попрацювали ви на славу, можна відпочити.


Тримайся дорожніх правил суворо,
Не поспішай як на пожежу,
І пам'ятай: транспорту – дорога,
А пішоходам – тротуар!
Та й батькам теж наказ-
Адже ваші діти дивляться на вас.
Будьте прикладом гідним завжди,
І не станеться в дорозі лихо!

Відділ освіти виконавчого комітету

Сарманівського муніципального району Республіки Татарстан

Муніципальне бюджетне дошкільне освітнє

установа Джалільський дитячий садок № 1 «Берізка»

загальнорозвиваючого виду

Перспективний план з правил дорожнього руху

у другій молодшій групі

на 2015-2016 навчальний рік.

Вересень

Знайомство з вулицею. Пасажирський транспорт. Вантажний транспорт

1. Конструктивна діяльність «Широка та вузька доріжка».

2.Прогулянка територією саду.

2 тиждень

1.Рухлива гра «Воробки та автомобіль».

2. Читання вірша А. Барто «Вантажівка»

3.Д/гра «Можна – не можна»

3 тиждень

1.Малювання «Дорога для автомобілів»

2.Розгляд картин про види транспорту

3.Робота з батьками: папка - пересування «ПДР»

4 тиждень

1. Сюжетно-рольова гра «Прокотимо іграшки в машині».

2. Дидактична гра «Назви машину»

3.Вірш «На вулиці нашої машини, машини. Машини-малютки, машини великі

Жовтень

Світлофор. Транспорт на проїжджій частині вулиці.

Познайомити зі світлофором, з назвами кольору. Машина зупинитися відразу не може, а людина може. Формувати орієнтування у просторі

1 тиждень

1.Розгляд картинки «Світлофор».

2.П/гра «Кольорові автомобілі».

3.Робота з батьками: консультація «Вчимо дитину правилам безпеки»

2 тиждень

1.Словесна гра «Зобрази сигнал машини»

2.Д/ гра «Збери світлофор»

3. Продуктивна діяльність (ліплення) «Веселий світлофор»

3 тиждень

1. Розучування вірша А.Барто «Вантажівка».

2.Гра «Вгадай транспорт»

3. Пам'ятка для батьків «Навчання дітей спостережливості на вулиці»

4 тиждень

1.Розгляд сюжетних картинок на тему.

2.Рухлива гра «Світлофор».

3.Спостереження «Машини на нашій вулиці» - закріпити знання дітей про рух транспорту та пішоходів

Листопад

Професія водій. " Пішохідний перехід". Вулиця.

Ознайомити дітей з професією «водій» (він керує автомобілем, перевозить вантажі, людей)., дати поняття «пішохідний перехід». Формувати вміння дітей проводити прямі горизонтальні та вертикальні лінії, зображуючи «зебру». .

1 тиждень

1.Спостереження за працею водія

2. Продуктивна діяльність (малювання) «Пішохідний перехід».

3.Робота з батьками: консультація «Як навчити дитину безпечній поведінці на вулиці»

2 тиждень

1.Розгляд картинок - ілюстрацій про правила поведінки на дорозі.

2. Читання З Маршак «М'яч», вірш «Виїжджає працювати він зазвичай рано...»

3 тиждень

1. Д/Гра «Збери світлофор». 2.Рухлива гра «Горобці та автомобіль»

3. Читання вірш З. Птах «Хтось палички розсипав дорогою…»;

4 тиждень

1. Сюжетно - рольова гра «Шофер водить машину».

2.П/гра «Червоний, зелений».

3.Вірш «У машині, в машині шофер сидить…»

грудень

Праця водія. Мій друг світлофор. Не потрап у біду на дорозі

Закріпити знання дітей про професію водія, про машини. Формувати навички вміння ходити тротуаром. Пояснити про значення світлофора на дорозі, про сигнали світлофора. Розвивати у дітей інтерес до машин, роботи водія, правил дорожнього руху.

1 тиждень

1.Розгляд світлофора на сюжетних картинках

2. Дидактична гра «Чарівні вогники»

3.Спостереження за сміттєзбиральною машиною

2 тиждень

1. Бесіди за сюжетними картинками.

2. Дидактична гра «Збери такий самий автомобіль»

3.Вірш «Правила руху, всі без винятку, знати повинні звірятка…»;

3 тиждень

1. Читання книги «Дорожній рух».

2.Словесна гра «Зобрази сигнал машини» 3.Рекомендації для батьків: «При посадці в автобус першим заходить дитина, а виходить першою доросла»

4 тиждень

1.Розгляд вантажної та легкової машини.

2.С/рольова гра «Їдемо автобусом».

3.Робота з батьками: папка-ширма « Увага: ожеледиця! »

Січень

Стоп, машино! Стоп, мотор! Гальма скоріше Шофер. Види транспорту.

Дати загальне уявлення про способи пересування людей та транспорту. Формувати вміння не порушувати правила дорожнього руху, гуляти на вулиці лише з батьками та під їх наглядом

Дати дітям уявлення про вантажний та пасажирський транспорт, Закріпити знання про складові частини вантажної машини

1 тиждень

1.Пізнавальне заняття «Безпека на дорозі». 2.Продуктивна діяльність (конструювання) «Будівництво вантажівки»

3. Бесіда з батьками «Приклад виконання правил дорожнього руху – один із основних факторів успішного виховання у дітей навичок безпечної поведінки на вулиці»

2 тиждень

1. Розгляд малюнків із зображенням автобуса та вантажівки.

2.Спостереження за рухом пішоходів тротуаром.

3. Бесіда з дітьми за сюжетними картинками «Я пішохід»

3 тиждень

1. Д/гра «Чого не вистачає». . 2.Ігрова ситуація «Повчимо зайчика переходити дорогу». 3.Консультація для батьків «Увага дорога».

4 тиждень

1.Дидактична гра «Склади вантажівку»

2.Розфарбовування силуетів автомобілів.

3.Вірш «Шурхають дорогами веселі шини…»

Лютий

Вулиця. Пасажирський транспорт

Продовжуватиме знайомити дітей з правилами поведінки на вулиці, закріпити знання про пішохідний перехід. Ознайомити дітей із різноманітним пасажирським транспортом. Відзначити характерні ознаки від вантажного транспорту. Через ігрові образи формувати знання про правила поведінки у громадському транспорті

1 тиждень

1.Рухлива гра «Кольорові автомобілі».

2. Читання вірша Б.Заходер «Шофер».

3.Настільно-друкована гра «Збери картинку-транспорт»

2 тиждень

1.Розгляд ілюстрацій про пасажирський транспорт.

2.Рухлива гра «Пташки та автомобіль»

3. Дидактична гра «Виклади світлофор»

3 тиждень

1. Продуктивна діяльність (конструювання) «Гараж для машин».

2.Казка Д. Біссета «Про малюка-автобус, який боявся темряви» 3.Індивідуальні розмови з батьками про те, як треба знайомити дітей з правилами дорожнього руху.

4 тиждень

1.Робота з батьками консультація «Дитина навчається законам доріг, беручи приклад із членів сім'ї та інших дорослих»

2. Словесна гра «Зобрази сигнал машини»

3.С/рольова гра «Автобус»

Березень

Дорожні знаки "Світлофор", "Пішохідний перехід".

Знайомити дітей із дорожнім знаком «Пішохідний перехід». Закріплювати знання про регулювання за допомогою світлофора руху транспорту та пішоходів

1 тиждень

1. Д/ гра «Який вогник запалився?»

2. Рухлива гра «Потяг». 3.Рекомендації батькам молодших дошкільнят про ПДР

2 тиждень

1.Читання вірша Я. Пишумова «Машини» 2.Продуктивна діяльність (малювання) «Зафарбуй світлофор», «Намалюй пішохідний перехід»

3 тиждень

1. Вірш С. Птицина «Хтось палички розсипав дорогою впоперек…»

2. Робота з батьками: закріплювати уявлення дітей про вантажний та пасажирський транспорт, аналізувати його зовнішній вигляд будинку

4 тиждень

1. Читання вірша В. Кожевнікова «Світлофор»

2. Розмова з ілюстрацій « Абетка маленького пішохода». 3. Сюжетна гра «Пішохідний перехід»

Квітень

Дорожні ситуації

Розширити уявлення дітей про навколишній світ. Знати будинок, де живеш, своїх сусідів, друзів. Закріпити поняття: будинок, двір, вулиця, правил дорожнього руху. Формувати вміння дітей відповідати на запитання вихователя

1 тиждень

1.Пізнавальне заняття «Не потрапи в біду на дорозі». 2.Ситуація: про що попереджають сигнали світлофора

3. Вірш Ю. Симбірської «Як у тата довжелезні ноги…»

2 тиждень

1. Бесіда «Вантажна та легкова машина, автобус».

2. Читання В.Берестов «Про машину» А.Барто «Вантажівка».

3. Робота з батьками: Консультація «Безпека у громадському транспорті».

3 тиждень

1. Словесна гра «Зобрази сигнал машини»

2.С/рольова гра «Поїздка в гості».

3. Розгляд ілюстрацій «Дорожні ситуації».

4 тиждень

1. Ігрова ситуація: «Ми вулицею крокуємо».

2. Розгляд машини, яка привезла продукти до дитячого садка

3. Вірш «На вулиці нашої машини, машини. Машини-малютки, машини великі…»

Травень

Вулиця сповнена несподіванок. Де мають грати діти?

Цільова прогулянка з батьками до проїжджої частини вулиці

Закріпити знання дітей, отримані протягом року. Переконати дітей у необхідності реагування на світлові та звукові сигнали машин

Закріпити вміння ходити тротуаром, не заходити за бордюр.

1 тиждень

1. Бесіда «Пішоходи ходять тротуаром».

2. Читання знайомих віршів про світлофор, транспорт. 3. Пам'ятка для батьків «Уроки поведінки дітей на вулиці»

2 тиждень

1.Розгляд сюжетних картинок на тему. 2.Продуктивна діяльність (малювання) «Розфарбовування силуетів машин».

3.Рухлива гра «Автомобілі»

3 тиждень

1.Ігрова ситуація «Ведмедик їде вулицею»

2.Д/гра «Куди поспішають машини?»

4 тиждень

1. Обігравання потішки «Чики, чики, чикалочка…»

2.Продуктивна діяльність (конструювання) «Будівництво дороги з піску» з наступним обіграванням

"Конспект дозвілля з ПДР у другій молодшій групі "Не грай на дорозі"

Панкратова Антоніна Дмитрівна

МБДОУ "ДС "Дзвіночок", ЯНАО, Тюменська область, Пуровський район, п.Пурпе

Ціль:Створити в дітей віком радісний настрій. Уточнити знання дітей про різні види транспорту, про сигнали світлофора. Розширювати словниковий запас дітей. Розвивати швидкість, увагу, спритність у грі, удосконалювати координацію рухів. Виховувати доброзичливість.

Матеріали:ілюстрації із зображенням різних видів транспорту, оформлення виставки малюнків, 2 керма, вантажівки та кубики, коляски з ляльками, круги червоного, жовтого, зеленого, кольору, «погаслий» світлофор, пішохідний перехід, пам'ятки за кількістю дітей.

Персонажі:Світлофор та Зайчик.

Хід заходу

Світлофор:Здрастуйте, хлопці! Зараз я вам прочитаю вірш, а ви уважно послухайте і скажіть про що він.

На вулиці нашої машини, машини,

Машини малюка, машини великі.

Гей, машини, повний хід!

Поспішають вантажні, фирчать легкові.

Поспішають, мчать, наче живі.

У кожної машини справи та турботи.

Машини виходять із ранку на роботу.

Про що я прочитала вам вірш? (Про машини) .

Звучить музика і до зали входить Зайчик і плаче.

Світлофор:Що з тобою, Зайчику?

Зайчик:У мене луснув м'яч. Я грав на дорозі і мій м'яч потрапив під машину.

Світлофор:Хлопці, чи можна грати на дорозі, вибігати на неї?

Діти:Ні! Дорогою їздять машини і можуть задавити людину.

Світлофор:Правильно! Запам'ятай, Зайчику, і ви, хлопці: грати на дорозі небезпечно для життя! Ти, Зайчику, ще маленький і зовсім не знаєш, як треба поводитися на дорозі. Допоможемо йому?

Діти: (хором) Так!

Світлофор:Подивіться, будь ласка, які малюнки намалювали хлопці до сьогоднішнього свята. (Малюнки старших дітей на тему «Кольорові машинки їдуть по доріжці»).

Діти:Машини їдуть дорогою.

Світлофор:Ось які ви великі, розумні діти! Чи знаєте ви, які бувають машини?

Діти:Великі та маленькі.

Світлофор:Правильно! А давайте подивимося на ці машини. Що то за машини?

Діти:Це вантажна, а це легкова.

Світлофор:Молодці! Давайте ще раз повторимо: це - вантажна машина, вона возить вантажі (пісок, дрова, цегла); це легкова машина - на ній тато привозить дитину до дитячого садка; це автобус, він возить людей, у нього може поміститися багато народу - всі ми з вами!

Світлофор:А що має машина? З яких частин складається машина?

Діти: Колеса, кермо, кабіна, кузов.

Світлофор:А чи вміє машина співати? Як вона співає? Бі-бі-бі!

Діти співають пісню "Машина".

Світлофор:

У світлофора віконець три:

При переході ними подивися.

Якщо у віконці червоний горить:

«Стій! Не поспішай! »- Він тобі каже.

Червоне світло - йти небезпечно,

Не ризикуй марно.

Якщо раптом жовте спалахне віконце,

Стривай, стривай трохи.

Якщо у віконці зелений горить,

Зрозуміло, що шлях пішоходу відкрито.

Зелене світло спалахнуло раптом,

Тепер ми можемо йти.

Ти, світлофоре, добрий друг

Шоферам та перехожим.

Гра «Запали світлофор».

Для проведення гри буде потрібно «згаслий» макет світлофора та круги червоного, жовтого та зеленого кольорів.

Трьом дітям даються в руки кола. Їм треба "запалити" світлофор. Інші діти перевіряють правильність виконання завдання, при необхідності виправляють.

Діти: Ми качаємо, ми качаємо,

Повітря в шини надуємо.

Перевіряємо щоразу

І аварій нема у нас.

Проводиться гра «Перевези вантаж».

Діти перевозять кубики на вантажних доїжджаючи до обруча (будівлі) .

Діти: Пасажири, поспішайте,

По дві поряд сідайте.

За кермом сидить водій.

Дивиться він на світлофор.

Діти: Світить червоний світлофор:

Немає проїзду – стій шофер.

Світить жовтий - значить чекай,

Світло зелене попереду.

Шофер натискає на педаль

І машина мчить у далечінь.

Гра «Світлофор».

Діти стають біля стільчиків. У руках у виховательки три гуртки. Один кружок жовтого кольору, інший – зеленого кольору, третій кружок червоного кольору. Вихователька пояснює правила: якщо вона піднімає червоний гурток, то всі діти мають стояти на місці, якщо показує жовтий гурток, усі мають плескати, якщо зелений, то діти повинні марширувати на місці.

Діти: Дорогу так переходжу:

Спочатку ліворуч дивлюся

І, якщо немає машини,

Іду до середини.

Потім дивлюся уважно

Направо обов'язково

І, якщо немає руху,

Крочу без сумніву.

Гра "Перейди через дорогу".

Дівчата з візками переходять дорогу. Доходять до дороги, дивляться ліворуч, праворуч і переходять.

Діти: Стоп, Машина!

Тихіше Хід!

Дорогою пішохід.

Він дорогу переходить

Доріжкою «Перехід».

Світлофор: Через вулицю, друже,

Не біжи навскіс,

А без ризику та клопоту

Там йди, де перехід.

Зайчик: Я зрозумів! Треба "зебру" пошукати і тоді по ній крокувати. "Зебра" - шлях для пішохода, смугастий знак проходу.

Світлофор: Правильно, Зайчик.

Зайчик і діти переходять дорогу пішохідним переходом.

Гра «Горобці та автомобіль».

Світлофор: Зайчику, ти запам'ятав, як треба поводитися на дорозі?

Біля дороги не грай,

На неї не вибігай,

Раптом спіткнешся, впадеш-

Під колеса потрапиш.

Зайчик: На вулиці будьте уважні, діти!

Конспект з ПДР у другій молодшій групі.

Тема: "Червоний, жовтий, зелений".

Ціль:
закріплювати знання дітей про роботу світлофора, знання правил переходу вулиці;
розвивати орієнтування у просторі, вміння діяти за сигналом;
розвивати у дітей розмовну мову.

Наочний посібник:
-Макет світлофора;
-Знак «Пішохідний перехід».

1. Організаційна частина.
- Здрастуйте, хлопці! Хлопці, сьогодні до нас прийшло багато гостей. Давайте привітаємось із ними і послухаємо мене уважно. Діти ви вже навчилися грати з машинами, водити їх. Шофери та дорослі та діти повинні знати правила дорожнього руху, щоб на дорогах не було аварій. Діти, скажіть мені, який знак допомагає нам переходити через вулицю?
-Пішохідний перехід.
- Правильно, хлопці. Розкажіть мені, навіщо цей знак?

Пішохід, пішохід
Всім знайомі смужки
Схожі на зебру
Знають діти, знають дорослий
Знай, що тільки перехід
Від машин тебе врятує.

Якщо ти поспішаєш у дорозі
Через вулицю пройти,
Там йди, де весь народ
Там де знак пішохідний перехід.
(стукіт у двері)
-Хто там?
- Листоноша Пєчкін. Вам посилку приніс.
- Дякую тобі, листоноша Пєчкін. Хлопці, побачимо, від кого ж це посилка?
(Беру посилку і під стрічкою знаходжу конверт з адресою дитячого садка та назвою групи, читаю дітям).

«Шлю посилку Вам друзі,
У мене всього три очі,
Різнобарвні вони
Яким оком підморгну,
Що вам робити підкажу»
-Хлопці, від кого ж це посилка?
- Від світлофора.
- Правильно хлопці. Це посилка від світлофора.
(Дістаю з коробки світлофор)
- Хлопці, навіщо потрібний світлофор?
- Він стежить за рухом машин на дорогах, за людьми, щоб на дорогах не було аварій.
- Правильно, хлопці.
(стукіт у двері)
- Хлопці, до нас знову хтось прийшов. Хто ж це?
(входить лисиця)
-Ах, я руда Лиса
Я шахрай, я хитра.
Нікого я не боюся
Де хочу, там з'явлюсь.
-Привіт, діти. А що ви тут робите?
- Здрастуйте, Лисо.. ми знайомимося з правилами дорожніх рухів. Лисиця, а ти знаєш правила дорожніх рухів.
-Звичайно знаю.
- Скажи, ось це якийсь знак?
- Світлофор.
- А для чого потрібний світлофор. Розкажи нам.
– А що розповісти. Схожий на ялинку, горять різнокольорові вогники, навколо неї можна водити хоровод.
- Хлопці, чи правильно каже Лиса.
– Ні. Звичайно, ні. Лисиця, послухай, наші діти знають вірші про світлофор.
2. Удосконалення знань, умінь, навичок.
(Діти читають вірші про світлофор)

Наші хлопці йдуть до дитячого садка
Наші хлопці дуже поспішають!
Хоч у вас немає терпіння,
Зачекайте – червоне світло!
Дітям шлях закритий!
Жовте світло на шляху
Приготуйтеся в дорогу йти
Світло зелене попереду –
Ось тепер переходь.

Щоб тобі допомогти
Шлях пройти небезпечний,
Горимо і день, і ніч-
Зелений, жовтий, червоний.

Найсуворіше - червоне світло.
Якщо він горить,
Стоп! Дороги далі нема,
Шлях для всіх закритий.

Щоб спокійно перейшов ти,
Слухай нашу пораду:
- Чекай! Незабаром побачиш жовтий
У середині світло.

А за ним зелене світло
Спалахне попереду.
Скаже він – перешкод немає,
Сміливо в дорогу йди.
-От, Лисо, наші діти якісь розумні. Вони знають правила дорожнього руху.
А твої лісові друзі знають правила дорожнього руху?
– Ні.

3. Практична частина.
- Давайте, хлопці, допоможемо лисиці. Зробимо для лісових звірів світлофори з паперу та подаруємо їх.
(Діти роблять світлофори)
-Спасибі хлопці.

4. Закріплення.
-А зараз, хлопці, пограємо у гру «Червоний, жовтий, зелений». Ви будете шоферами. Коли я підніму червоний кружечок – значить дороги немає, ви тримаєте кермо в одній руці внизу. А коли говорю жовте світло – приготуватися, ви тримаєте кермо двома руками і готуйтеся на шлях. Коли говорю зелене світло – можна їхати, шлях відкрити, ви рухаєтеся під музику.
(Гру повторюємо кілька разів)
-Сподобалася тобі, Лисо, наша гра.
- Так. Дякую, хлопці, ви мене багато чого навчили. Я тепер своїх друзів навчу. Я вам від лісових друзів принесла гостинці, частуйтесь.
- Дякую тобі, Лисо. Ще приходь до нас зі своїми друзями. До побачення.


За темою: методичні розробки, презентації та конспекти

Мислення дитини здатне сприймати зміст екологічної освіти, що спирається на поняття. У молодшому віці діти можуть простежувати лише поодинокі зв'язки. У цьому конспекті...

План-конспект заняття з розвитку промови (молодша група) на тему: Методична розробка НОД «Пригода неслухняних колобків» за мотивами російської народної казки з дітьми молодшої групи з інтеграцією.

Конспекти занять для 2-ї молодшої групи в період адаптації до ознайомлення з оточуючим. Теми: "Вода" - заняття з експериментування, "Осінь" - ознайомлення з природою та малювання, "Ми вже великі" - соціально-комунікативний розвиток.

Конспекти занять для 2-ї молодшої групи з використанням пальчикової гімнастики за методикою Железнових та вправ із "Кукляндії". Заняття спрямовані на адаптацію дітей до дитячого садка.