Nodarbību konspekti otrajai junioru grupai par ceļu satiksmes noteikumiem “Satiksmes noteikumu stunda. Nodarbības par ceļu satiksmes noteikumiem kopsavilkums otrajā junioru grupā: “Neskaties uz ceļu un nenokļūst nepatikšanās!” nodarbību plāns (junioru grupa) par tēmu 2 junioru satiksmes noteikumi

Pirmsskolas vecuma bērni ir atsevišķa satiksmes dalībnieku kategorija. Viņiem ir jāzina noteikumi, tāpat kā pieaugušajiem. Bet mums par tiem jārunā saprotamā un pieejamā valodā.

Kādi satiksmes noteikumi būtu jāatceras jaunākajiem pirmsskolas vecuma bērniem?

Bērni, diemžēl, bieži kļūst par ceļu satiksmes negadījumu vaininiekiem. Spēlēšanās ceļu tuvumā, staigāšana ar velosipēdu un braukšana ar velosipēdu pāri ceļam ir tipiski bērnības pārkāpumi. Pamatnoteikumu neievērošana noved pie bēdīgām sekām. Taču noteikumu pārkāpšana nav vienīgais iemesls. Galvenās problēmas ir naivums, nespēja pareizi novērtēt attālumu līdz braucošam transportlīdzeklim un nepareizs priekšstats par savām spējām.

Ceļu satiksmes drošība bērniem

Svarīga informācija! Ir tikai viens veids, kā izvairīties no nelabojamām sekām – regulāri mācīt uzvedības normas uz ceļa un transportā jau no mazotnes. Vecākiem, pirmsskolas izglītības iestādēm un pēc tam arī skolai jābūt šī procesa dalībniekiem.

Otrajā junioru grupā bērniem jāapgūst šādi jautājumi par ceļu satiksmes noteikumiem:

  • Identificējiet transportlīdzekļus un izprotiet to mērķi.
  • Zināt ceļa sastāvdaļas: brauktuve, krustojums, ietve, nomale.
  • Zināt luksoforu nozīmi.
  • Saprast, kur ir labā puse, kreisā puse, kur augšā, apakšā.
  • Atcerieties un praktizējiet ielas noteikumus - spēlēt, skrituļot un braukt ar velosipēdu drīkst tikai īpašās vietās pieaugušā uzraudzībā, šķērsot ceļu tikai kopā ar pieaugušo.
  • Uzvedības noteikumi sauszemes un pazemes transportā - nestāvēt ar kājām uz sēdekļa, neskriet transportā, turēties pie margām.
  • Uzziniet savu vārdu un uzvārdu no galvas, ziniet savu vecāku vārdus un atcerieties savu mājas adresi. Ja esat apmaldījies uz ielas, sniedziet šo informāciju policijai.

Satiksmes noteikumi jaunākiem pirmsskolas vecuma bērniem

Sarunas saturs ar 2.junioru grupas bērniem

Ņemot vērā bērnu mazo vecumu, satiksmes noteikumu nodarbības jaunākajā grupā būtu jāveic, pamatojoties uz šādiem principiem:

  • pieejamība - ir jāņem vērā bērnu spējas un vecuma īpašības;
  • atkārtojamība - atkārtota noteikumu atkārtošana dažādās versijās palīdzēs to labāk asimilēt un atcerēties;
  • redzamība - plakāti, tematiskie attēli, eksperimenti, iestudētas ainas, ekskursijas, mīklas palīdz labāk atcerēties noteikumus;
  • nepārtrauktība – labākais uzskates līdzeklis būs vecāku personīgais piemērs.

Sarunai jābūt strukturētai saskaņā ar šādu aptuvenu scenāriju, un tajā jāiekļauj sadaļas:

  1. Temats: .
  2. Mērķis: iepazīstināt bērnus ar uzvedības noteikumiem sabiedriskajā transportā (autobuss, trolejbuss, metro).
  3. Mērķi: nostiprināt bērnu atmiņā jēdzienus "gājējs", "pasažieris", "vadītājs"; attīstīt redzesloku, atmiņu, runu, loģisko domāšanu; attīstīt atbildības sajūtu par savu un citu dzīvi.
  4. Metodiskais atbalsts: vizuāli attēli ar dažādām situācijām atbilstoši sarunas tēmai.

Sarunas ar bērniem aptuvens izklāsts

Skolotājs nolasa tālāk sniegto Jakovļeva pantu.

Mēs brīdinājām puišus:

“Apgūsti ceļu satiksmes noteikumus!

Lai nebūtu jāuztraucas

Katru dienu vecāki

Lai varam mierīgi sacensties

Šoferi uz ielas."

Skolotāja uzdod bērniem jautājumu: “ko nozīmē vārds “noteikumi”, kā to var izskaidrot?

Bērnu atbildes.

Pedagogs: “Ģimenē ir uzvedības noteikumi, ir uzvedības noteikumi teātrī un koncertā, un ir noteikumi, kas palīdz glābt dzīvību sev un apkārtējiem cilvēkiem. Kādus noteikumus jūs zināt? Kam šie noteikumi ir paredzēti: gājējiem vai autovadītājiem? (Klausieties bērnu atbildes).

Ja autovadītājs un gājēji stingri ievēros visus šos noteikumus, tad negadījums nenotiks, un visi droši nokļūs mājās.

Māja iet pa ielu

Tas prasa visus strādāt.

Nevis uz vistas plānām kājām,

Un gumijas zābakos. (autobuss)

Autobuss pieturā

Pedagogs: “Šodien pētām uzvedības noteikumus sabiedriskajā transportā. Cilvēki, kas tajā ceļo, tiek saukti par "pasažieriem". Un noteikumus, kas viņiem jāievēro, sauc par pasažieru noteikumiem. Kurš var man pateikt, kā pareizi uzvesties autobusā?” (Klausieties bērnu atbildes).

Skolotājs apkopo visas atbildes un, pamatojoties uz attēliem ar līdzīgām situācijām, rezumē:

  • Jums tikai jāsagaida transports un jāiekāpj tajā īpašā pieturā;
  • Transportlīdzeklī jāiebrauc pa aizmugurējām durvīm un jāizkāpj pa priekšējām durvīm;
  • uzvesties mierīgi, nekliegt un runāt mierīgā balsī;
  • dot ceļu vecākajiem;
  • turiet pie margām vai krēsla atzveltnes;
  • nenovērsiet vadītāja uzmanību ar sarunām;
  • pats neatver durvis;
  • izejiet uzmanīgi, nespiediet citus, skatieties uz kājām;
  • staigā apkārt autobusam no aizmugures un tramvajam no priekšpuses.

Audzinātāja: “Noteikumi ir atkārtoti, tagad var doties ceļojumā, bet tikai kopā ar pieaugušo. Un, kad kļūsti pilngadīgs, apgūsti noteikumus autovadītājiem un prot vadīt savu auto vai strādāt par vadītāju.”

Atklātās nodarbības par ceļu satiksmes noteikumiem

Lielisks veids, kā atcerēties apgūto, ir vadīt atklātu nodarbību par iepriekš pētītu tēmu.

Piezīme! Vizualizācija un pieejami skaidrojumi, izmantojot konkrētus piemērus, palīdzēs nostiprināt aptverto materiālu.

Atklātās nodarbības kopsavilkums par tēmu: “Nezinu un luksofors”.

Mērķi un uzdevumi

Mācīt bērniem atpazīt luksoforu, atrast to uz ielas, zināt un atšķirt tā signālus, pārvietoties pēc atļaujošajiem signāliem; attīstīt uzmanību un loģiku; konsolidēt pareizo definīciju “gājēju pāreja”, “brauktuve”, “ietve” lietojumu.

Materiāli un aprīkojums:

  • TV ar zibatmiņas kartes slotu;
  • ceļa zīmju attēli;
  • rotaļu automašīnas;
  • Nezinu rotaļlieta;
  • luksoforu izkārtojums;
  • krūzes no krāsaina kartona - zaļas, sarkanas un dzeltenas;
  • magnētiskā tāfele.

Nodarbības gaita

Nodarbība sastāv no vairākiem posmiem.

Dunno izskats

Skolotāja paziņo, ka šodien būs neparasts viesis un uzdod mīklu.

Šajā ziedu pilsētiņā

Vasara spīd visu gadu.

Un cilvēki šeit ir jautri -

Viņus sauc par šortiem.

Starp tiem ir Piļuļkins,

Buttercup - jūs nevarat tos visus saskaitīt.

Pats svarīgākais, uzmini ko?

Nu protams... (Bērnu atbildes).

Uz ielas nezinu

Skolotāja stāsta, ka satikusi Danno pa ceļam uz darbu. Viņš gāja taisni pa brauktuvi, un mašīnas viņam skaļi zvanīja. Dunno bija ļoti nobijies, un skolotājs ieteica viņam doties uz bērnudārzu, lai bērni pastāsta, kā pareizi uzvesties uz ceļa un kā droši šķērsot ielu.

Skolotājs uzdod jautājumus:

“Kā sauc vietu, kur iet gājēji?

Kā sauc vietu, kur brauc automašīnas?

Kā sauc zīmi (rāda gājēju pārejas zīmi)?

Kur ir likumīgi šķērsot ceļu?

Bērni atbild korī vai atsevišķi.

Spēle "Uzmini zīmi"

Uz magnētiskās tāfeles skolotājs izkar norādes: “autobusa pietura”, “uzmanību, bērni”, “pirmās palīdzības punkts”, “gājēju satiksme aizliegta”. Viņš jautā bērniem, ko šīs zīmes nozīmē, un klausās atbildes. Arī Dunno piedalās sarunā un stāsta savas versijas.

Zīme "Uzmanību bērni".

Fiziskās audzināšanas stunda “Luksofors”

Pedagogs: “Mēs spēlēsimies ar luksoforu (bērni sit plaukstas).

Viens divi trīs četri pieci.

Es aicinu jūs visus piecelties. (Bērni pieceļas, staigā vietā).

Sarkanā gaisma mums "Stop!" kliedz, (Bērni stāv uz vietas).

Viņš saka gaidīt zaļo.

Tā dzeltenais aizdegās, (Rausti ar rokām zem krūtīm).

Ir pienācis laiks taisīties

Sasildīsim rokas un kājas

Sāksim, bērni!!! (Pietupieni).

Iedegas zaļā gaisma (paceliet rokas uz augšu).

Vai varam iet uz priekšu, (Ejot vietā, soļot).

Esiet drosmīgs, gājējs."

Luksofors

Transporta pētījums

Skolotājs jautā, ar kādu vārdu var aprakstīt visas automašīnas. Klausās bērnu atbildes. Paskaidro, ka tas ir vārds “transports”. Stāsta, kam paredzētas vieglās un kravas automašīnas. Pasažieru pārvadāšanai izmanto vieglās automašīnas, kravu pārvadāšanai izmanto kravas automašīnas.

Vieglās un kravas automašīnas

Spēle "Atrodi pareizo garāžu"

Abus galdus sauc par automašīnu garāžām. Viens paredzēts vieglajām automašīnām, otrs kravas automašīnām. Bērniem kopā ar Dunno visas automašīnas ir jānovieto pareizajās garāžās.

Luksofora mīkla

Skolotājs lasa mīklu:

"Tas spīdēs ar sarkanām acīm -

Viņš neļauj mums iet.

Un zaļā acs iedegsies -

Ejiet drosmīgi, gājējs!”

Klausās bērnu un Dunno atbildes, uzdod vairākus jautājumus:

  • kādā krāsā ir luksofors?
  • pa kuru ceļu var šķērsot;
  • ko darīt, ja gaisma kļūst sarkana?

Tas viss notiek kopā ar luksofora izkārtojuma displeju.

Trīs luksofori

Spēle, lai nostiprinātu zināšanas par luksoforiem

Skolotājs rokās tur sarkanas, dzeltenas un zaļas krūzes. Automašīnas no garāžām (no iepriekšējās spēles) izbrauca uz ceļa. Bērniem vajadzētu pārvietot automašīnu tikai tad, kad signāls atļauj (zaļš), un stāvēt pie citiem signāliem. Dunno mēģina braukt pa dzelteno gaismu, bet bērni viņu izlabo.

Atvērtās nodarbības rezultāti

Skolotājs jautā bērniem:

“Kādas pazīmes viņi sastapuši?

Ar kādu vārdu var aprakstīt visas automašīnas?

Kāda veida automašīnas pastāv?

Ko darīt, ja luksofors iedegas dzeltenā krāsā (zaļš, sarkans)?”

Konsolidācijas un radošs uzdevums

Lai bērni labāk atcerētos zīmes, skolotāja aicina kopā ar Dunno ar krāsainiem zīmuļiem izkrāsot iepriekš sagatavotus apaļu, trīsstūrveida un taisnstūra formu rakstus.

Bērnu krāsotas ceļa zīmes

Dunno saka paldies bērniem un atvadās no puišiem.

Spēles un uzdevumi ceļu satiksmes noteikumu nostiprināšanai

Federālais izglītības standarts prasa no skolotāja radošu pieeju uzdoto problēmu risināšanā. Ceļu satiksmes noteikumu nodarbību 2.junioru grupā var vadīt tematiskās nedēļas “Trīs krāsas: sarkana, dzeltena, zaļa” formātā (pamatojoties uz “Luksofora” izglītojošo aktivitāti), kuras ietvaros var organizēt nodarbības dažādās veidlapas:

  • pastaigas līdz brauktuvei un gājēju pārejai - gājēju pārejas noteikumu vizuāla izpēte;
  • radošās aktivitātes - "luksofora" projekts aplikācijas veidā no krāsaina papīra, modelējot "auto" no plastilīna;
  • lomu spēle “Satiksmes signāli”: jums būs nepieciešams maisiņš ar sarkanām, dzeltenām un zaļām bumbiņām, statīviem vai ķegļiem. Grupa ir sadalīta divās komandās. Bērni stāv viens pēc otra, uzliekot rokas uz priekšā esošās personas pleciem. Tiek izvēlēts vadītājs. Viņa rokās ir bumbiņu maiss, komandas kapteiņiem pārmaiņus jāizvelk bumbas un jāpārvietojas saskaņā ar signāliem: sarkans un dzeltens - stāvēt, zaļš - jūs varat iet; Uzvar tā komanda, kura pirmā nokļūst no starta līdz finišam, ko norāda stabiņi vai tapas;
  • atpūta un izklaide - izgatavot bērnudārza un pagalma ap to kartona maketu, iezīmēt gājēju celiņus un brauktuves. Rotaļīgā veidā apgūstiet drošu ceļu no mājām uz dārzu;
  • didaktiskā spēle "Ceturtais nepāra": nosauciet luksofora papildu "acs" (sarkans, zils, zaļš, dzeltens); nosauciet papildu transportlīdzekli: autobuss, tramvajs, Kamaz, trolejbuss vai vieglā automašīna, kravas automašīna, motorolleris, autobuss.

Spēle "Ceturtais ritenis"

  • mājasdarbs - kopā ar vecākiem no lūžņiem uztaisi ceļa zīmi, luksoforu, auto vai sabiedrisko transportu; turpmāk izmantot šos materiālus, lai dekorētu dārzā organizēto ceļu satiksmes noteikumu stūrīti.

Svarīga informācija! Vēl viena iespēja mājasdarbiem nedēļas nogalē. Ejot uzmanīgi apskatiet ceļa zīmes, kuras jūs satikt pa ceļam. Jautājiet vecākiem par to nozīmi (ja bērns pats nezina), uzzīmējiet uz papīra, izkrāsojiet un ar pieaugušo palīdzību parakstiet to nozīmi.

Ceļu satiksmes noteikumu mērķu kartotēka

Nodarbībām jābūt vērstām uz konkrētu mērķu sasniegšanu un noteiktu prasmju praktizēšanu:

  • uzvedības noteikumu izpēte sabiedriskajā transportā;
  • attīstīt pirmsskolas vecuma bērnu idejas par ceļu satiksmes drošību, apgūstot jēdzienus: brauktuve, ceļmala, ietve;
  • bērnu zināšanu paplašināšana par gājēju uzvedības noteikumiem, pārvietojoties pa ceļu (brauktuvi) un pārejām;
  • nostiprināt bērnu zināšanas par luksoforiem un to signāliem;
  • iepazīšanās ar dažādiem transporta veidiem un to mērķiem.

Lai sasniegtu savus mērķus, ir vērts veidot īstermiņa projektus mēneša garumā, vai veikt ilgtermiņa plānošanu visam mācību gadam.

Jau no mazotnes ir nepieciešams ieaudzināt pareizus uzvedības modeļus uz ielas. Visefektīvākais veids, kā pirmsskolas vecuma bērnam kaut ko iemācīt, ir rotaļas. Savukārt drošas satiksmes noteikumu nostiprināšanai noderēs arī konsultācija ar vecākiem, kurā tiks runāts par nepieciešamību stingri ievērot ceļu satiksmes noteikumus, ejot un ceļojot kopā ar bērniem.

Kopsavilkums par integrēto nodarbību bērnudārzā ar 3-4 gadus veciem bērniem “Mans draugs luksofors”

Efimova Alla Ivanovna, GBDOU Nr. 43 skolotāja, Kolpino Sanktpēterburga

Apraksts:Šis materiāls būs interesants pirmsskolas skolotājiem, pēcskolas grupu skolotājiem, un to var izmantot sākumskolas skolotāji, lai veiktu ārpusskolas aktivitātes par šo tēmu sākumskolas skolēniem. Kopsavilkums ir paredzēts, lai iepazīstinātu bērnus ar ceļa zīmēm un to nozīmi.
Mērķis: Iepazīstieties ar dažām ceļa zīmēm.
Uzdevumi:
- nostiprināt bērnu zināšanas par luksoforiem un to signāliem;
- attīstīt spēju atbildēt uz jautājumiem pilnos teikumos.


Pedagogs: Puiši, šodien aicinu jūs doties ceļojumā saskaņā ar ceļu satiksmes noteikumiem. Vai tu piekrīti?
Atbildes.
Pedagogs: Iedomājieties, jums jādodas ciemos un jāšķērso ceļš, un tur brauc automašīnas un autobusi. Lai to izdarītu, jums jāzina noteikumi. Klausieties mīklu un pasakiet man atbildi.
Es nekad neguļu
Es skatos uz ceļu.
Es jums pateikšu, kad stāvēt
Kad sākt kustību.
Bērni atbilde: luksofors.


Pedagogs: Pa labi. Kādas krāsas ir attēlotas uz luksofora zīmes?
Atbildes.
Pedagogs: Ko nozīmē katra luksofora krāsa?
Atbildes.
Pedagogs: Un tagad jums ir sagatavota otrā mīkla:
Jūs nevarat paņemt šo lenti,
Un jūs to nevarat pīt.
Viņa guļ uz zemes
Pa to kursē transports.
Bērni atbilde: Ceļš.
Pedagogs: Pastāsti man, vai mēs varam staigāt pa ceļu?
Atbildes.
Pedagogs: Kāpēc mēs nevaram iet pa brauktuvi?
Atbildes.
Pedagogs: Pastāsti man transportu, ko pazīsti?
Atbildes.
Pedagogs: Kas sēž pie stūres, kā to sauc?
Atbildes.
Pedagogs: Un kā ir ar cilvēkiem, kuri brauc autobusā, tramvajā, mikroautobusā, kā viņus sauksim vienā vārdā?
Atbildes.
Pedagogs: Iesaku ieturēt īsu pārtraukumu fiziskas minūtes formā.


Ceļš nav ceļš
Ceļš nav grāvis
Vispirms paskaties pa kreisi
Pēc tam skatieties pa labi.
Tu pagriezies pa kreisi
Pasmaidi draugam blakus.
Nospiediet labo kāju
Nospiediet kreiso kāju
Un ejiet mājās drosmīgi.
Pedagogs: Labi darīts, viņi uzmanīgi klausījās vārdos, pareizi veica visas kustības. Turpināsim sarunu, klausieties uzmanīgi. Vēl viens noslēpums.
Man pāri staigā vīrietis.
Viņš mani sauc par zebru.
Bērni atbilde: Gājēju pāreja.
Pedagogs: Kā izskatās gājēju pāreja?
Atbildes.
Pedagogs: Un, lai uzzinātu, kāds cits nosaukums ir gājēju pārejai, klausieties šādu mīklu.
Zem Serjožkas kājām,
Svītrains ceļš.
Viņš drosmīgi iet pa to,
Un aiz viņa ir visi cilvēki.
Bērni atbilde: Zebra.


Pedagogs: Viņi atbildēja labi, jūs zināt noteikumus, es iesaku jums nedaudz uzspēlēt un savākt zīmi. Un mums ir jāsamontē luksofors. Vai atceramies, kādas krāsas ir uz luksofora zīmes?
Atbildes.
Pedagogs: Kādas tās formas?
Atbildes.
Pedagogs: Un kādā secībā tie atrodas?
Atbildes.
Pedagogs: Es aicinu jūs pie galda,
Un es iesaku jums salikt ceļa zīmi.
Pedagogs: Tā izrādījās ļoti skaista zīme. Bet, lai visu labāk atcerētos un nostiprinātu iegūtās zināšanas, iesaku arī uzzīmēt luksofora zīmi. Bet, lai to izdarītu, jums ir jāizstiepj pirksti.
Pirkstu uzlāde:
Viens divi trīs četri pieci.
(Pa vienam atvelciet pirkstus no dūres, sākot ar īkšķi.)
Pirksti izgāja pastaigāties.
(Ritmiski mēs atveram un aizveram visus pirkstus kopā.)
Viens divi trīs četri pieci.
(Mēs savelkam vienu pēc otra plaši izvietotus pirkstus dūrē, sākot ar mazo pirkstiņu.)
Viņi atkal paslēpās mājā.
(Ritmiski saspiediet visus pirkstus kopā.)
Pedagogs: Tagad esmu pilnīgi pārliecināts, ka jūs paveiksit pārsteidzošu darbu. Mēs apsēžamies savās darbstacijās un sākam strādāt, pareizāk sakot, zīmējam luksoforu.
Pedagogs: Labs darbs, jūs smagi strādājāt, varat atpūsties.


Stingri ievērojiet ceļu satiksmes noteikumus
Nesteidzies kā aizdedzies,
Un atcerieties: transports ir ceļš,
Un gājējiem - ietve!
Jā, un arī vecāki tiek sodīti -
Galu galā jūsu bērni skatās uz jums.
Vienmēr esiet cienīgs piemērs,
Un nekādas nepatikšanas uz ceļa nenotiks!

Izpildkomitejas Izglītības departaments

Tatarstānas Republikas Sarmanovskas pašvaldības rajons

Pašvaldības budžeta pirmsskolas izglītība

iestāde Jalil bērnudārzs Nr.1 ​​“Berjozka”

vispārējs attīstības veids

Ceļu satiksmes noteikumu ilgtermiņa plāns

otrajā junioru grupā

2015.-2016.mācību gadam.

septembris

Iepazīšanās ar ielu. Pasažieru pārvadājumi. Kravu pārvadājumi

1. Konstruktīva darbība “Plašs un šaurs ceļš”.

2.Pastaiga pa dārzu.

2 nedēļas

1. Āra spēle “Zvirbuļi un mašīna”.

2. A. Barto dzejoļa “Kravas automašīna” lasījums

3.D/spēle “Tu vari – tu nevari”

3 nedēļas

1.Zīmējums “Ceļš automašīnām”

2.Skatos attēlus par transporta veidiem

3. Darbs ar vecākiem: mape - “satiksmes noteikumu” pārvietošana

4 nedēļa

1. Sižeta lomu spēle “Izīrējam rotaļlietas mašīnā”.

2. Didaktiskā spēle “Nosauc mašīnu”

3. Dzejolis “Uz mūsu mašīnas ielas, auto. Mazas mašīnas, lielas mašīnas

oktobris

Luksofors. Transports pa brauktuvi.

Iepazīstiniet ar luksoforiem un krāsu nosaukumiem. Lūdzu, ņemiet vērā, ka automašīna nevar apstāties uzreiz, bet cilvēks var. Formas orientācija telpā

1 nedēļa

1.Skatoties uz attēlu “Luksofors”.

2.P/spēle “Krāsainās mašīnas”.

3. Darbs ar vecākiem: konsultācija “Bērnu drošības noteikumu mācīšana”

2 nedēļas

1. Verbālā spēle “Iedomājies automašīnas signālu”

2.D/spēle “Salikt luksoforu”

3. Produktīva darbība (modelēšana) “Smieklīgs luksofors”

3 nedēļas

1. Apgūstam A. Barto dzejoli “Kravas automašīna”.

2. Spēle “Uzmini transportu”

3.Piezīme vecākiem “Mācīt bērniem būt vērīgiem uz ielas”

4 nedēļa

1. Sižeta attēlu izskatīšana par tēmu.

2. Spēle brīvā dabā “Luksofors”.

3. Novērojums “Automašīnas uz mūsu ielas” - nostiprināt bērnu zināšanas par transportlīdzekļu un gājēju kustību

novembris

Profesija: šoferis. "Pāreja". Iela.

Iepazīstiniet bērnus ar "autovadītāja" profesiju (viņš vada automašīnu, pārvadā preces, cilvēkus), attīstiet bērnu spēju zīmēt taisnas horizontālas un vertikālas līnijas, attēlojot "zebru". par brauktuvi un ietvi .

1 nedēļa

1. Vadītāja darba novērošana

2. Produktīvā darbība (zīmējums) “Gājēju pāreja”.

3.Darbs ar vecākiem: konsultācija “Kā iemācīt bērnam droši uzvesties uz ielas”

2 nedēļas

1.Skatoties uz bildēm - ilustrācijas par uzvedības noteikumiem uz ceļa.

2. Maršaka “Bumbas” lasīšana, dzejolis “Viņš parasti agri dodas uz darbu…”

3 nedēļas

1. D/Spēle “Salikt luksoforu”. 2. Spēle brīvā dabā “Zvirbuļi un mašīna”

3.S.Birda dzejoļa “Pa ceļu kāds nūjas izkaisīja...” lasīšana;

4 nedēļa

1. Sižeta lomu spēle “Šoferis brauc ar automašīnu”.

2.P/spēle “Sarkans, zaļš”.

3. Dzejolis “Mašīnā šoferis sēž mašīnā...”

decembris

Šofera darbs. Mans draugs ir luksofors. Nenokļūstiet nepatikšanās uz ceļa

Nostiprināt bērnu zināšanas par autovadītāja profesiju un par automašīnām. Attīstīt spēju staigāt pa ietvi. Izskaidrojiet luksoforu nozīmi uz ceļa, luksoforiem. Attīstīt bērnos interesi par automašīnām, autovadītāja darbu, ceļu satiksmes noteikumiem.

1 nedēļa

1.Luksoforu skatīšanās sižeta attēlos

2. Didaktiskā spēle “Burvju gaismas”

3.Atkritumu savākšanas mašīnas novērošana

2 nedēļas

1. Sarunas pēc sižeta bildēm.

2. Didaktiskā spēle "Salieciet to pašu automašīnu"

3. Dzejolis “Kustību noteikumi, visi bez izņēmuma, ir jāzina mazajiem zvēriņiem...”;

3 nedēļas

1.Grāmatas “Ceļu satiksme” lasīšana.

2.Verbālā spēle “Iedomājies automašīnas signālu” 3.Ieteikumi vecākiem: “Iekāpjot autobusā, bērns iekāpj pirmais, pieaugušais izkāpj pirmais”

4 nedēļa

1. Kravas un vieglās automašīnas izskatīšana.

2.C/lomu spēle “Mēs braucam ar autobusu”.

3. Darbs ar vecākiem: ekrāna mape “Uzmanību: ledus! »

janvārī

Stop, auto! Apstājieties, motor! Ātri bremzējiet, šofer. Transporta veidi.

Sniedziet vispārēju priekšstatu par cilvēku un transporta pārvietošanās metodēm. Attīstīt spēju nepārkāpt ceļu satiksmes noteikumus, iet pa ielu tikai kopā ar vecākiem un viņu uzraudzībā

Sniegt bērniem priekšstatu par kravu un pasažieru pārvadājumiem, nostiprināt zināšanas par kravas automašīnas sastāvdaļām

1 nedēļa

1. Izglītojoša nodarbība “Ceļu drošība”. 2. Ražošanas darbība (projektēšana) “Kravas automobiļa būvniecība”

3. Saruna ar vecākiem “Ceļu satiksmes noteikumu ievērošanas piemērs ir viens no galvenajiem faktoriem, lai veiksmīgi attīstītu bērnu prasmes drošai uzvedībai uz ielas”

2 nedēļas

1. Autobusa un kravas automašīnas zīmējumu pārbaude.

2. Gājēju kustības uzraudzība uz ietves.

3. Saruna ar bērniem pēc sižeta attēliem “Es esmu gājējs”

3 nedēļas

1. D/spēle “Kas trūkst”. . 2. Spēles situācija “Mācīsim zaķim šķērsot ceļu”. 3.Konsultācija vecākiem “Uzmanība ir ceļš.”.

4 nedēļa

1. Didaktiskā spēle “Uzbūvē kravas automašīnu”

2.Automašīnu siluetu iekrāsošana.

3. Dzejolis “Jautrās riepas čaukst pa ceļiem...”

februāris

Iela. Pasažieru pārvadājumi

Turpināt iepazīstināt bērnus ar uzvedības noteikumiem uz ielas, nostiprināt zināšanas par gājēju pārejām. Iepazīstināt bērnus ar dažādiem pasažieru pārvadājumiem. Ievērojiet kravu pārvadājumu raksturīgās atšķirīgās iezīmes. Caur spēļu tēliem attīstīt zināšanas par uzvedības noteikumiem sabiedriskajā transportā

1 nedēļa

1. Spēle brīvā dabā “Krāsainie auto”.

2. B. Zahodera dzejoļa “Šoferis” lasījums.

3. Galda un drukātā spēle “Savāc attēlu – transports”

2 nedēļas

1. Ilustrāciju par pasažieru pārvadājumiem pārbaude.

2. Spēle brīvā dabā “Putni un mašīna”

3. Didaktiskā spēle “Izkārto luksoforu”

3 nedēļas

1. Ražošanas darbība (būvniecība) “Garāža automašīnām”.

2. D. Bišetas pasaka “Par mazo busiņu, kurš baidījās no tumsas” 3. Individuālas sarunas ar vecākiem par to, kā bērnus iepazīstināt ar ceļu satiksmes noteikumiem.

4 nedēļa

1.Darbs ar vecākiem konsultācija “Bērns apgūst ceļu satiksmes likumus, sekojot ģimenes locekļu un citu pieaugušo piemēram”

2. Vārdu spēle “Radi automašīnas signālu”

3.C/lomu spēle “Autobuss”

marts

Ceļa zīmes “Luksofors”, “Gājēju pāreja”.

Iepazīstiniet bērnus ar ceļa zīmi “Gājēju pāreja”. Nostiprināt zināšanas par transportlīdzekļu un gājēju kustības regulēšanu, izmantojot luksoforus

1 nedēļa

1. D/ spēle “Kura gaisma iedegās?”

2. Spēle brīvā dabā “Vilciens”. 3. Ieteikumi jaunāko pirmsskolas vecuma bērnu vecākiem par ceļu satiksmes noteikumiem

2 nedēļas

1.J.Pišumova dzejoļa “Mašīnas” lasīšana 2.Produktīva darbība (zīmēšana) “Uzkrāso luksoforu”, “Uzzīmē gājēju pāreju”

3 nedēļas

1. S. Pticina dzejolis “Kāds izkaisīja nūjas pāri ceļam...”

2. Darbs ar vecākiem: nostiprināt bērnu priekšstatus par kravu un pasažieru pārvadājumiem, analizēt tā izskatu mājās

4 nedēļa

1. V. Koževņikova dzejoļa “Luksofors” lasīšana

2. Saruna, kuras pamatā ir ilustrācijas “Maza gājēja ABC”. 3. Stāstu spēle “Gājēju pāreja”

aprīlis

Satiksmes situācijas

Paplašiniet bērnu izpratni par apkārtējo pasauli. Ziniet māju, kurā dzīvojat, savus kaimiņus, draugus. Nostipriniet jēdzienus: māja, pagalms, iela, satiksmes noteikumi. Attīstīt bērnos spēju atbildēt uz skolotāja jautājumiem

1 nedēļa

1. Izglītojoša nodarbība “Neiekļaujieties grūtībās ceļā”. 2. Situācija: par ko brīdina luksofori

3. Ju dzejolis "Kā tētim ir garas kājas..."

2 nedēļas

1. Saruna “Smagās automašīnas, automašīnas, autobusi”.

2. Lasu V. Berestovs “Par automašīnu” A. Barto “Kravas automašīna”.

3. Darbs ar vecākiem: Konsultācija “Drošība sabiedriskajā transportā”.

3 nedēļas

1. Vārdu spēle “Iedomājies automašīnas signālu”

2.C/lomu spēle “Ciemos brauciens”.

3. Ilustrāciju “Situācijas uz ceļa” pārbaude.

4 nedēļa

1. Spēles situācija: "Mēs ejam pa ielu."

2. Automašīnas, kas atveda pārtiku uz bērnudārzu, apskate

3. Dzejolis “Uz mūsu mašīnas ielas, auto. Mazas mašīnas, lielas mašīnas..."

maijā

Iela ir pārsteigumu pilna. Kur bērniem jāspēlējas?

Mērķtiecīga pastaiga ar vecākiem līdz brauktuvei

Nostiprināt bērnu zināšanas, kas iegūtas visa gada garumā. Pārlieciniet bērnus par nepieciešamību reaģēt uz gaismas un skaņas signāliem no automašīnām

Stiprināt spēju iet pa ietvi, nevis braukt pāri apmalei.

1 nedēļa

1. Saruna “Gājēji iet pa ietvi”.

2. Lasīt pazīstamus dzejoļus par luksoforiem un transportu. 3.Piezīme vecākiem “Nodarbības par bērnu uzvedību uz ielas”

2 nedēļas

1. Sižeta attēlu izskatīšana par tēmu. 2. Produktīvā darbība (zīmēšana) “Automašīnu siluetu krāsošana”.

3. Āra spēle “Automašīnas”

3 nedēļas

1.Spēles situācija “Lācis brauc pa ielu”

2.D/spēle “Kur steidzas mašīnas?”

4 nedēļa

1. Izspēlējam bērnu dzejoli “Čiki, čiki, čikaločka...”

2. Produktīva darbība (būvniecība) “Ceļa būvēšana no smiltīm”, kam seko rotaļas

"Atpūtas piezīmes par satiksmes noteikumiem otrajā junioru grupā "Nespēlējies uz ceļa"

Pankratova Antoņina Dmitrijevna

MBDOU "DS "Kolokolčika", Jamalo-Ņencu autonomais apgabals, Tjumeņas apgabals, Purovskas rajons, Purpes ciems

Mērķis: Izveidojiet bērnos priecīgu noskaņu. Noskaidrot bērnu zināšanas par dažādiem transporta veidiem un luksoforiem. Paplašināt bērnu vārdu krājumu. Attīstiet spēlē ātrumu, uzmanību, veiklību, uzlabojiet kustību koordināciju. Izkopt labo gribu.

Materiāli: ilustrācijas, kas attēlo dažādus transporta veidus, zīmējumu izstādes dizains, 2 stūres, kravas automašīnas un klucīši, rati ar lellēm, sarkani, dzelteni, zaļi apļi, krāsas, "nodzēsti" luksofori, gājēju pāreja, atgādinājumi par numuru bērniem.

Rakstzīmes: Luksofors un Zaķis.

Pasākuma gaita

Luksofors: Sveiki puiši! Tagad es jums nolasīšu dzejoli, un jūs uzmanīgi klausieties un pastāstiet man, par ko tas ir.

Uz mūsu mašīnas ielas, mašīna,

Mazas mašīnas, lielas mašīnas.

Hei, mašīnas, uz priekšu pilnā ātrumā!

Smagās mašīnas steidzas, mašīnas šņāc.

Viņi steidzas, steidzas, it kā viņi būtu dzīvi.

Katrai automašīnai ir ko darīt un rūpes.

No rīta mašīnas izbrauc uz darbu.

Par ko es tev nolasīju dzejoli? (par automašīnām).

Skan mūzika un Zaķis ienāk zālē un raud.

Luksofors: Kas ar tevi notiek, Zaķīt?

Zaķis: Mana bumba pārsprāga. Es spēlēju uz ceļa un manu bumbu notrieca mašīna.

Luksofors: Puiši, vai ir iespējams spēlēt uz ceļa un izskriet uz tā?

Bērni: Nē! Automašīnas brauc pa ceļu un var uzbraukt cilvēkam.

Luksofors: Pa labi! Atcerieties, Bunny un jūs, puiši: spēlēšanās uz ceļa ir bīstama dzīvībai! Tu, Zaķīt, vēl esi mazs un nemaz nezini, kā uzvesties uz ceļa. Palīdzēsim viņam?

Bērni:( korī) Jā!

Luksofors: Lūdzu, paskatieties, kādas bildes puiši uzzīmēja šodienas svētkiem. (Vecāko bērnu zīmējumi par tēmu “Pa taciņu brauc krāsainas mašīnas”).

Bērni: Pa ceļu brauc mašīnas.

Luksofors: Tādi jūs esat lieli, gudri bērni! Vai jūs zināt, kādi automašīnu veidi pastāv?

Bērni: Lieli un mazi.

Luksofors: Pa labi! Apskatīsim šīs automašīnas. Kādas ir šīs automašīnas?

Bērni:Šī ir kravas automašīna, un šī ir vieglā automašīna.

Luksofors: Labi padarīts! Atkārtosim vēlreiz: šī ir kravas automašīna, tā ved kravas (smiltis, malku, ķieģeļus); Šī ir vieglā automašīna - tajā tētis atved savu bērnu uz bērnudārzu; tas ir autobuss, tas ved cilvēkus, tajā var ietilpt daudz cilvēku - mēs visi!

Luksofors: Kas ir automašīnai? No kādām daļām mašīna sastāv?

Bērni: Riteņi, stūre, kabīne, virsbūve.

Luksofors: Vai mašīna var dziedāt? Kā viņa dzied? Bi-bi-bi!

Bērni dzied dziesmu "Mašīna".

Luksofors:

Luksoforam ir trīs logi:

Skatieties uz viņiem, kad dodaties.

Ja logā deg sarkanā gaisma:

“Stop! Nesteidzies! - viņš tev saka.

Sarkanā gaisma - ir bīstami staigāt,

Neriskējiet ar sevi velti.

Ja pēkšņi iedegas dzeltens logs,

Pagaidi, pagaidi mazliet.

Ja logā deg zaļā gaisma,

Skaidrs, ka celiņš ir atvērts gājējiem.

Pēkšņi iedegās zaļā gaisma

Tagad mēs varam doties.

Tu, luksofor, esi labs draugs

Autovadītāji un garāmgājēji.

Spēle "Iededz luksoforu".

Lai spēlētu spēli, jums būs nepieciešams “nodzēsts” luksofora modelis un sarkanas, dzeltenas un zaļas krāsas apļi.

Trīs bērniem tiek doti apļi. Viņiem ir "jāiedegas" luksofors. Pārējie bērni pārbauda uzdevuma pareizību un vajadzības gadījumā labo.

Bērni: Mēs šūpojam, mēs šūpojam,

Mēs piepūšam gaisu riepās.

Mēs pārbaudām katru reizi

Un mums nav negadījumu.

Tiek spēlēta spēle “Pārvadājiet kravu”.

Bērni pārvadā blokus uz kravas automašīnām, kas sasniedz loku (būvlaukumu).

Bērni: Pasažieri, pasteidzieties!

Sēdiet divi blakus.

Vadītājs sēž pie stūres.

Viņš skatās luksoforā.

Bērni: Spīd sarkanais luksofors:

Nekādā gadījumā - stop, šofer.

Dzeltenā gaisma nozīmē gaidīt,

Priekšā ir zaļa gaisma.

Vadītājs nospiež pedāli

Un mašīna metas tālumā.

Spēle "Luksofors".

Bērni stāv blakus krēsliem. Skolotājai rokās ir trīs krūzes. Viens aplis ir dzeltens, otrs ir zaļš, bet trešais ir sarkans. Skolotāja paskaidro noteikumus: ja viņa paceļ sarkanu apli, tad visiem bērniem ir jāstāv uz vietas, ja viņa rāda dzelteno apli, tad visiem jāplakājas, ja tas ir zaļš;

Bērni: Es šķērsoju ceļu šādi:

Vispirms es paskatīšos pa kreisi

Un ja nav automašīnas,

Es eju uz vidu.

Tad es uzmanīgi skatos

Pa labi ir obligāti

Un ja nav kustības,

Es staigāju bez šaubām.

Spēle "Šērsojiet ceļu".

Meitenes ar ratiņiem šķērso ceļu. Viņi sasniedz ceļu, skatās pa kreisi, pa labi un šķērso.

Bērni: Apstājieties, auto!

Klusa kustība!

Uz ceļa ir gājējs.

Viņš šķērso ceļu

Pa "Pārejas" taku.

Luksofors: pāri ielai, mans draugs,

Neskrien pa diagonāli

Un bez riska un apgrūtinājumiem

Dodieties tur, kur ir pāreja.

Zaķis: Es sapratu! Jāmeklē zebra un tad jāiet pa to. "Zebra" ir celiņš gājējiem, svītraina pārejas zīme.

Luksofors: Tieši tā, Bunny.

Zaķis un bērni šķērso ceļu pie gājēju pārejas.

Spēle "Zvirbuļi un automašīna".

Luksofors: Zaķīt, vai esi atcerējies, kā jāuzvedas uz ceļa?

Nespēlējies pie ceļa

Neskrien viņai

Pēkšņi tu paklūpi un nokrīti -

Jūs pakritīsit zem riteņiem.

Zaķis: Esiet uzmanīgi uz ielas, bērni!

Piezīmes par satiksmes noteikumiem otrajā junioru grupā.

Tēma: "Sarkans, dzeltens, zaļš."

Mērķis:
nostiprināt bērnu zināšanas par luksoforu darbību, zināšanas par ielas šķērsošanas noteikumiem;
attīstīt orientāciju telpā, spēju darboties pēc signāla;
attīstīt bērnu runāto valodu.

Vizuālais materiāls:
-luksoforu izkārtojums;
-Gājēju pārejas zīme.

1. Organizatoriskā daļa.
- Sveiki puiši! Puiši, šodien pie mums ieradās daudzi viesi. Sasveicināsimies ar viņiem un uzklausīsim mani uzmanīgi. Puiši, jūs jau esat iemācījušies spēlēties ar automašīnām un vadīt tās. Autovadītājiem gan pieaugušajiem, gan bērniem ir jāzina ceļu satiksmes noteikumi, lai uz ceļiem nenotiktu negadījumi. Puiši, sakiet man, kāda zīme palīdz mums šķērsot ielu?
- gājēju pāreja.
- Tieši tā, puiši. Pastāsti man, kam šī zīme paredzēta?

Gājējs, gājējs
Visi zina svītras
Līdzīgi kā zebrai
Bērni zina, pieaugušie zina
Ziniet, ka tikai pāreja
Tas pasargās jūs no automašīnām.

Ja jūs steidzaties ceļā
Ejiet pāri ielai
Dodieties tur, kur ir visi cilvēki
Kur atrodas gājēju pārejas zīme.
(klauvēt pie durvīm)
-Kas tur ir?
- Pastnieks Pečkins. Es tev atnesu paku.
- Paldies, pastnieks Pečkin. Puiši, paskatīsimies, no kā ir šī pakete?
(Paņemu paku un zem lentītes atrodu aploksni ar bērnudārza adresi un grupiņas nosaukumu, lasu bērniem).

"Es sūtu jums paku, draugi,
Man ir tikai trīs acis
Tie ir krāsaini
Kurai acij es pamirkšķināšu?
Es jums pateikšu, ko darīt."
-Puiši, no kā ir šī pakete?
- No luksofora.
- Tieši tā, puiši. Šī ir sūtījums no luksofora.
(Es izņemu no kastes luksoforu)
- Puiši, kam paredzēts luksofors?
- Viņš uzrauga automašīnu kustību uz ceļiem, uzrauga cilvēkus, lai uz ceļiem nenotiktu avārijas.
- Tieši tā, puiši.
(klauvēt pie durvīm)
- Puiši, atkal kāds pie mums atnāca. Kas tas ir?
(lapsa ienāk)
-Ak, es esmu sarkanā Lapsa
Es esmu krāpnieks, esmu viltīgs.
Es ne no viena nebaidos
Kur vien gribēšu, tur parādīšos.
-Sveiki bērni. Ko tu šeit dari?
- Sveika, Lisa.. mēs iepazīstamies ar ceļu satiksmes noteikumiem. Lapsa, vai tu zini ceļu satiksmes noteikumus?
-Protams, ka zinu.
- Pastāsti man, kas ir šī zīme?
- Luksofors.
- Kam paredzēts luksofors? Pastāsti mums.
- Ko es tev varu pateikt? Izskatās pēc Ziemassvētku eglītes, deg krāsainas gaismas, var dejot apkārt.
- Puiši, vai Liza runā pareizi?
- Nē. Protams, nē. Lapsa, klausies, mūsu bērni zina dzejoļus par luksoforiem.
2. Zināšanu, prasmju un iemaņu pilnveide.
(bērni lasa dzejoļus par luksoforiem)

Mūsu bērni iet bērnudārzā
Mūsu puiši steidzas!
Pat ja jums nav pacietības,
Pagaidiet - sarkanā gaisma!
Bērniem ceļš slēgts!
Dzeltenā gaisma ceļā -
Gatavojieties doties ceļā
Zaļā gaisma priekšā -
Tagad turpiniet.

Palidzet tev
Ceļš ir bīstams
Mēs degam gan dienu, gan nakti -
Zaļa, dzeltena, sarkana.

Stingrākā ir sarkanā gaisma...
Ja tas deg
Stop! Tālāka ceļa nav
Ceļš ir slēgts visiem.

Lai jūs varētu mierīgi šķērsot,
Klausieties mūsu padomu:
- Pagaidi! Drīz jūs redzēsit dzeltenu
Vidū ir gaisma.

Un aiz tā ir zaļā gaisma
Tas mirgos uz priekšu.
Viņš teiks - nav šķēršļu,
Drosmīgi dodieties savā ceļā.
- Skaties, Liza, mūsu bērni ir tik gudri. Viņi zina ceļu satiksmes noteikumus.
Vai tavi meža draugi zina ceļu satiksmes noteikumus?
- Nē.

3. Praktiskā daļa.
- Palīdzēsim lapsai, puiši. Izgatavosim papīra luksoforus meža dzīvniekiem un dāvināsim.
(bērni taisa luksoforus)
-Paldies puiši.

4. Konsolidācija.
- Un tagad, puiši, spēlēsim spēli "Sarkans, Dzeltens, Zaļš." Kad es paceļu sarkano apli, tas nozīmē, ka ceļa nav, jūs turat stūres vienā rokā zemāk. Un, kad es saku dzeltenā gaisma - sagatavojies, tu ar abām rokām turas aiz stūres un gatavojies doties. Kad es saku zaļo gaismu, tu vari iet, ceļš ir vaļā, tu virzies pie mūzikas.
(mēs atkārtojam spēli vairākas reizes)
-Tev patika mūsu spēle, Liza.
- Jā. Paldies, puiši, jūs man daudz iemācījāt. Tagad es mācīšu savus draugus. Es tev atvedu dažas dāvanas no saviem meža draugiem, palīdzi pats.
- Paldies, Lisa. Nāciet ciemos pie mums ar saviem draugiem. Uz redzēšanos.


Par tēmu: metodiskā attīstība, prezentācijas un piezīmes

Bērna domāšana spēj uztvert vides izglītības saturu, kas balstās uz jēdzieniem. Jaunībā bērni var izsekot tikai atsevišķiem savienojumiem. Šajā kopsavilkumā...

Runas attīstības nodarbības izklāsts (jaunākā grupa) par tēmu: Izglītojošās aktivitātes “Nerātnā Koloboka piedzīvojums” metodiskā izstrāde pēc krievu tautas pasakas ar jaunākās grupas bērniem ar...

Nodarbību konspekti 2.junioru grupai adaptācijas periodā, lai iepazītos ar vidi. Tēmas: "Ūdens" - eksperimentēšanas nodarbība, "Rudens" - iepazīšanās ar dabu un zīmēšana, "Mēs jau esam lieli" - sociālā un komunikatīvā attīstība.

Nodarbību konspekti 2.junioru grupai, izmantojot pirkstu vingrošanu pēc Žeļeznova metodes un vingrinājumus no “Kuklyandiya”. Nodarbības ir vērstas uz bērnu pielāgošanu bērnudārzam....