Pamāj par bulciņas runas attīstību. Kopsavilkums par atklātu izglītojošu aktivitāšu izrādi par runas attīstību ar teatralizācijas elementiem vidējā grupā “Koloboka ceļojums”. Spēle "labi - slikti"

Organizēto mācību pasākumu kopsavilkums pirmajam junioru grupa par runas attīstību, izmantojot mazās folkloras formas.

Mērķis. Bērnu iepazīstināšana ar mutvārdu tautas mākslu.
Uzdevumi. Atcerieties pazīstamu pasaku, kuras pamatā ir vizuālie attēli. Attīstīt spēju dzirdēt un atbildēt uz jautājumiem par pasakas sižetu, atšķirt izskats dzīvnieki, nosauciet tos pareizi. Attīstīt uzmanību, atmiņu, domāšanu, spēju atrisināt mīklas, smalkās motorikas.
Veicināt draudzīgumu, interesi par pasakām un kopīgu radošā darbība, vēlme palīdzēt draugam grūtībās. Nostipriniet spēju no plastilīna izritināt kunkuļus.
Materiāls un aprīkojums: salvetes, plastilīns, dēļi, audums.
Priekšdarbi: pasakas “Koloboka” lasīšana un pārstāstīšana.

Nodarbības gaita:

Pedagogs: Puiši, vai jums patīk pasakas? Šodien atcerēsimies krievu tautas pasaku. Un jūs pats varat uzminēt, kurš no tiem.

Ilustrācija: māja meža malā.

Meža malā mazā būdiņā uz resnas kājas stāv galds, blakus pie loga krēsls, zem galda divas mucas, tā mēs māju redzam. Kas tur dzīvo, atbildi? Bērnu atbildes.
Vectēvs un vecmāmiņa dzīvoja kopā. Viņi dzīvoja, dzīvoja, nebēdāja, un viņi mīlēja tēju un žāvētus augļus.

Ilustrācija: Vectēvs un vecmāmiņa dzer tēju.

Un tad kādu dienu vectēvs saka sievietei: “Cep man, sieviete...” klausies mīklu.
Viņš skrāpē kasti,
Viņš ir miris,
Viņam ir sārta puse
Viņš ir smieklīgs... (Koloboka)
Kas tas ir? Bērnu atbildes.
Kā sauc mūsu pasaku? Bērnu atbildes.
Vecmāmiņa gāja uz šķūni, berzēja un izslauka, un beidzot izcepa.

Ilustrācija: Uz loga bulciņa salst.

Noliku to pie loga un nolēmu atdzesēt. Viņš tur kādu laiku nogulēja, nosalās un aizbēga. Taisni no plaukta, pāri slieksnim... Un pa mežu, bez ceļiem, bulciņa ripoja. Viņš pameta savu vecmāmiņu, viņš pameta savu vectēvu.

Ilustrācija: Maizīte ripo pa taciņu.

Bulciņa ripināja un ripināja un nāca pie mums ciemos (izņem no groza koloboku). Skatieties puiši, kāda tā ir bulciņa? Bērnu atbildes.

Ak! Ak! Puiši, maizīte ir karsta! Tikko izņēma no cepeškrāsns, uzpūšam virsū un atdziest.

Elpošanas vingrinājumi.
"Burbuļi." Bērni dziļi ieelpo caur degunu, izpūš “burbuļotos vaigus” un lēnām izelpo caur nedaudz atvērto muti. Atkārtojiet 2-3 reizes.

Puiši, bulciņa aicina mūs ceļojumā pa pasaku. Sekosim viņam un redzēsim, ko viņš satiek mežā. Lai iekļūtu pasakā, mums jāiet pa ceļu.

Ilustrācija: Taciņa mežā, pa kuru ripo bulciņa.

Bulciņa ripo pa taciņu, un tai pretī...
Vasarā viņš lec pelēkā kažokā,
Un ziemā baltā kažokā
Garausu skrējējs,
Mazais gļēvulis.
Viņš baidās no visiem mežā -

Un lācis un lapsa,
Tikai tagad noteikti,
Koloboks nebaidās. (Zaķis)
Kas tas ir? Bērnu atbildes.

Ilustrācija: bulciņa un zaķis.

Puiši, paskatieties uz zaķi, kāds viņam ir mīksts pūkains mētelis, kā jūs domājat, ko zaķis mīl, vai viņš ēd? Bērnu atbildes.
Puiši, zaķis aicina kopā ar viņu veikt vingrinājumus.

Fiziskās audzināšanas minūte
Zaķītim ir auksti sēdēt
Vajag iesildīt ķepas
Ķepas uz augšu, ķepas uz leju
Pacelieties uz pirkstiem
Mēs noliekam ķepas uz sāniem,
Uz pirkstiem, skok-skok-skok
Un tad tupēt
Lai ķepas nenosaltu
Zaķis labi prot lēkāt
Viņš lēca desmit reizes.
Puiši, kamēr mēs taisījām vingrojumus, bulciņa ripoja no zaķa.
Panāksim viņu.

Viņš ripināja tur
Kur es nekad neesmu bijis.
Viņš ripoja, nebija garlaicīgi
Un es satiku kādu...
Viņš iznāca no krūmiem, lai viņu satiktu, uzminētu mīklu
Viņš ir aukstā mežā.
Viņš staigā apkārt, dusmīgs un izsalcis.
Visi no viņa baidās, viņam patīk kost. (Vilks)
Kas tas ir? Bērnu atbildes

Ilustrācija: Koloboks un vilks.

Puiši, vai atceraties, ko vilks teica maizītei? Bērnu atbildes.
Kādu dziesmu bulciņa dziedāja vilkam? Bērni dzied kolobok dziesmu.
Un maizīte ripināja tālāk.
Uz meža taciņas satiku lielu dzīvnieku.
Staigā pa mežu bez bailēm,
Patīk sirsnīgi raudāt.
Viņš ir no visiem pasaku varoņiem,
Biezākais un lielākais. (Lācis)
Kāds brīnums, kāds zvērs? Bērnu atbildes.
Lācis gribēja apēst koloboku, bet tā nebija, koloboks no lāča nebaidījās, nodziedāja viņam dziesmu un ripoja tālāk.
Viņš negribēja būt pusdienās
Lēc un lec pa taku,
Maizīte aizripoja.
Pat ja šis zvērs gribētu ēst,
Jā, viņš palika bez darba:
Saspīlēto pēdu dēļ
Es nevarēju noķert bulciņu.
Un bulciņa ritēja tālāk, dungojot dziesmu.

Ilustrācija: Koloboks un lapsa.

Mēs satikām lapsu
Ziņkārīgas acis
Paslēpies aiz koka celma
Spilgti sarkana gaisma,
Un mierīgi skatās:
Kas staigā pa viņas mežu?
Es redzēju bulciņu,
Acis mirdzēja
Pasakā šis zvērs ir slikts,
Izlikās kurls.
Viņš pameta savu vectēvu
Un viņš pameta savu vecmāmiņu.
Tikai diemžēl mežā,
Satiku viltīgo Lapsu.
Puiši, kāda lapsa? Bērnu atbildes
Lapsa palūdza bulciņai nodziedāt viņai dziesmu, un tad viņš teica:
Kolobok, tu esi Kolobok,
Tava puse ir sārtaina
Sēdi man uz deguna,
Jā, dariet to visu vēlreiz.
Puiši, lapsa grib apēst bulciņu, palīdzēsim viņam. Dzīsim lapsu prom.

Bērni padzen lapsu ar vārdiem:"Ej prom lapsa, neēd bulciņu"

Labi darīti zēni. Jūs palīdzējāt bulciņai aizbēgt no lapsas. Tagad izveidosim draugu maizītei, lai viņš kopā ar viņu atgrieztos savās mājās un viņam nebūtu garlaicīgi staigāt pa mežu. Bet vispirms iesildīsim pirkstus:
Pirkstu vingrošana
Ātri samīca mīklu (atvērt un aizvērt plaukstas)
Sadalīts gabalos (imitēt noplūkšanu)
Izrullēja visus gabalus (trīs plaukstas kopā)
Un viņi veidoja bumbiņas (rādām divas kameras).

Produktīvās aktivitātes: Bērni veido "Koloboku".

Puiši, iedosim draugam koloboku. Atgādināsim, lai viņš nekad vairs nebēg no mājām, jo ​​staigāšana vienatnē mežā ir ļoti bīstama.
Bērni atvadās no kolobok.
Kurai pasakai mēs ceļojam? Kā to sauc? Kuru bulciņa satika savā ceļā? Bērnu atbildes.

Dolžņikova Jeļena
Izglītojošo aktivitāšu kopsavilkums runas attīstībai, izmantojot IKT “Ceļojums pa pasaku “Kolobok”

Priekšmets: « Ceļojums cauri pasakai»

Mērķis: saskaņotas runas attīstība bērniem.

Uzdevumi:

Komunikācija

Veidot bērnu prasmes runāt par pasakas epizodēm trīs līdz četros teikumos, izmantojot darbības vārdus, īpašības vārdi. Māciet bērniem pareizi lietot galotņu sistēmu, lai saskaņotu vārdus teikumā. Piespraust runas pazīstamu dzīvnieku bērnu vārdi. Attīstīt intonācijas izteiksmīgums bērnu runa.

Izziņa

Nostipriniet bērnos zināšanas, ka ir ļoti bīstami runāt ar svešiniekiem.

Socializācija

Attīstīt emocionāla atsaucība, spēja iejusties literāros tēlos.

Mākslinieciskā jaunrade

Turpināt iepazīstināt bērnus ar plastilīna īpašībām, nostiprināt tēlniecības paņēmienus, izmantojot apļveida kustības, un izraisīt vēlmi radīt pasaku tēli. Izkopt draudzīgu attieksmi pret citiem.

Vārdu krājuma darbs: mīkla, pelēka, pūkaina, dusmīga, viltīga, rudmataina, rotaļīga.

Priekšdarbs: Lasīšana pasakas« Kolobok» , skatoties uz rotaļlietu Kolobok, ilustrācijas priekš pasaka.

Aprīkojums Kabīne: monitors, slaidi.

Nodarbības gaita

Audzinātāja:

Pasaulē ir daudz dažādas pasakas

Laipni, smieklīgi, skumji, skaisti

Un mazi bērni

Viņiem tas ļoti patīk šīs pasakas.

Audzinātāja: Bērni, jūs mīlat pasakas(Jā).

Audzinātāja: Es aicinu jūs uz pasaka, Man jums ir mīkla.

Tā ir veidota kā bumba.

Viņš reiz bija karsts.

Viņš nolēca no galda uz grīdas.

Un viņš pameta savu vecmāmiņu.

Viņam ir sārta puse...

Kas tas ir?

Bērni: Šis Kolobok.

(Attēls parādās ekrānā pasaku maizīte) .

Audzinātāja: No kuras viņš ir? pasakas?

Bērni: No pasakas« Kolobok»

Audzinātāja: Puiši, kā tas sākas? pasaka« Kolobok» ?

Bērni: Reiz dzīvoja vectēvs un sieviete. (slidkalniņš)

Audzinātāja: No kā vecmāmiņa to uztaisīja? kolobok?

Bērni: No mīklas.

Audzinātāja: No kā viņš aizgāja? maizīte?

Bērni: No vecvecākiem.

Audzinātāja: Kur tas pazuda maizīte?

Bērni: Mežā.

Audzinātāja: Es tev tagad pateikšu mīklu, un tu uzzināsi, ar ko viņš satikās pirmo.

Pūku bumba, gara auss,

Veikli lec un mīl burkānus. (zaķis)

Ekrānā parādās zaķa slaids un kolobok

Audzinātāja: Ar ko tu iepazinies pirmo? bulciņa ceļā?

Bērni: Zaķis.

Audzinātāja: Aprakstiet zaķi. Kāds viņš bija? (Bērnu atbildes) Ko zaķim patīk ēst?

Bērni: Kāposti, burkāni.

Audzinātāja: Kas tad notika kolobok?

Bērni: Kolobok nodziedāja savu dziesmu un aizbēga no zaķa.

Audzinātāja: Pēc zaķa, Koloboks satika kādu?

Bērni: Vilks.

Ekrānā parādās slaids ar vilka attēlu un kolobok.

Audzinātāja: Kurš vilks ir uz ekrāna?

Bērni: Pelēks, dusmīgs.

Audzinātāja: Kā vilks rūc?

Bērni: Rrrr.

Audzinātāja: Koloboks aizbēga no vilka?

Bērni: Jā!

Audzinātāja: Tad ar ko es satiku maizīte?

Bērni: Lācis. (lāča slidkalniņš)

Audzinātāja: Kurš lācis?

Bērni: Dusmīgs, šaurkājas.

Audzinātāja: Bērni Koloboks aizbēga no lāča?

Audzinātāja: Pēc lāča, ko es satiku? maizīte?

Slaidā parādās lapsa.

Audzinātāja: Aprakstiet lapsu. Kāda lapsa?

Bērni: Viltīgs, rudmatains, rotaļīgs.

Vāvere: Kas notika ar kolobok kad viņš satika Lizu?

Bērni: Maizīte viņai uzsēdās uz deguna, un sāka dziedāt savu dziesmu.

Atcerēsimies, kādu dziesmu es dziedāju maizīte:

es maizīte, maizīte, sārtaina puse.

Es pametu savu vecmāmiņu

Es pametu savu vectēvu

Zaķi atstāju

Un viņš pameta vilku

Pameta lāci.

Un es tevi pametīšu, lapsa, vēl jo vairāk.

Audzinātāja: Kolobok Uzlēca uz taciņas un ripoja pa taku, taisni uz savu vecvecāku māju.

Audzinātāja: Bērni skatās Koloboks jutās skumji, izklaidēsimies Kolobok un sadraudzējies viņam.

Audzinātāja: Bērni, mēs uzjautrināsim mūsu kolobok(Jā)

Displejs pie modelēšanas pieņemšanas galda, bērnu acu līmenī.

Audzinātāja: Iznāk bērni Kolobok aicina mūs spēlēt.

Pirkstu vingrošana. "Izgatavots kolobok» .

Mēs veidojām skulptūras kolobok(Bērni saspiež un atlaiž plaukstas)

Mīklu nedaudz samīcām (Bērni saspiež un atlaiž pirkstus)

Un tad viņi viņu ripināja ( "Viņi rullē" maizīte)

Viņi mani nolika pie loga (Atveriet plaukstas, parādiet tās)

Viņš izlēca no loga, jā, viņš izlēca (Klauvēt ar pirkstiem pa plaukstām)

Ļaunprātīgais vīrietis aizripoja (Asi atvelciet plaukstas).

Produktīva darbība.

Audzinātāja: Bērni Kolobok Man ļoti patika tavējais Koloboks, tāds

skaista, dzīvespriecīga. Kolobok paldies un aicina jūs spēlēt,

nāc ārā un izklaidējies Kolobok.

Spēle brīvā dabā « Kolobok»

Mīcām mīklu

Viņi gatavoja pīrāgus.

Pļaukāt, pļaukāt, pļaukāt, pļaukāt,

Tas izslēdzās maizīte(Paņemiet bumbiņas un šūpojiet tās no vienas puses uz otru ar izstieptām rokām).

Uzlēca manā logā

Uz koka celma, kājās zābaki (lēkt)

Un aizgāja pastaigāties (solis)

Lēkt pa mežiem un laukiem (lēkt)

Un kad esmu mazliet noguris,

Koloboks sēdēja uz taciņas. (tupieties).

Otrā junioru grupa

Uzdevumi:

Palīdzēt emocionāli un aktīvi uztvert pasaku, piedalīties stāstā;

Mācīt precīzi, atbildēt uz jautājumiem;

Attīstīt radošo iniciatīvu un interesi par aktivitātēm.

Aprīkojums:

Grāmata ar pasaku “Kolobok” ar krāsainām ilustrācijām; pasaku rotaļlietas; pirkstu teātris; rakstzīmju figūriņas flaneļgrāfam.

Izglītības pasākumu norise:

Pedagogs: Koloboks ieradās pie mums ciemos. Viņš atnesa interesantu stāstu. ( Rāda grāmatu.) Kas zina, kā to sauc?

Bērni:"Kolobok"

Pedagogs: Klausieties pasaku. Un tas, kurš zina vārdus, var man palīdzēt. ( Stāstu pavada pirkstu teātra izrāde.) Lūk, tāds Koloboks! Kā tava vecmāmiņa to cepa? Cepsim vecmāmiņai koloboku.

Fiziskās audzināšanas nodarbība: “Kolobok”

Vecmāmiņa nemīca ne bulciņu, ne pankūku,

(mīklu mīca ar rokām)

Izņēma no krāsns

(rokas uz augšu, uz sāniem, uz leju)

Bez pīrāga, bez rullīšiem,

(rumpis griežas pa kreisi - pa labi, rokas uz sāniem)

Kā es to noliku uz galda

(pietupieni)

Viņš pameta savus vecvecākus.

(lekt)

Kurš skrien bez kājām?

(saspē plaukstas)

Tas ir dzeltens Kolobok.

Pedagogs: Kādu Koloboku tu dabūji?

Bērni: Apaļš, rožains, skaists, garšīgs, karsts.

Viņi skatās grāmatu, skolotājs pārlasa epizodes.

Pedagogs: Parādīsim pasaku. ( Rāda pasaku, izmantojot flaneļgrāfu.) Šī ir māja. Kāds viņš ir?

Bērni: Liels, koka, brūns utt.

Pedagogs: Kas ir mājai?

Bērni: Jumts, logs, durvis, veranda.

Pedagogs: Kas dzīvo mājā?

Bērni: Vecmāmiņa un vectēvs.

Pedagogs: Kas viņi ir?

Bērni: Vecie labie cilvēki.

Pedagogs: Kas cepa vecmāmiņu?

Bērni: Kolobok.

Pedagogs: Kāds viņš ir?

Bērni: Dzeltens, mazs, garšīgs...

Pedagogs: Ar ko Koloboks pirmo reizi satikās, kad aizbēga no vecvecākiem?

Bērni: Zaķis.

Pedagogs: Kāds zaķis?

Bērni: Gļēvs, pelēks, mazs.

Pedagogs: Ar ko Koloboks tikās tālāk?

Bērni: Vilks.

Pedagogs: Kāds vilks?

Bērni: Pelēks, liels, zobains, dusmīgs...

Pedagogs: Ar ko Koloboks tikās vēlāk, kāds viņš bija?

Bērni: Lācis. Liels, brūns, spēcīgs.

Pedagogs: Kurš bija pēdējais cilvēks, kuru satikāt ceļā uz Koloboku?

Bērni: Lapsa.

Pedagogs: Kāda lapsa?

Bērni: Sarkanmatains, viltīgs.

Pedagogs: Ko darīja sarkanā, viltīgā lapsa?

Bērni:Ēda Koloboku.

Skolotāja aicina bērnus pašiem izstāstīt pasaku, rādot to uz flaneļgrāfa. Tad izdomājiet jaunu pasakas nobeigumu, spēlējot pirkstu teātri. (Skolotājs spēles laikā palīdz veidot dialogus.)

Stāstot pasaku, var izmantot arī moduļus.

Piezīmes par runas attīstību “Ceļojums pa pasaku Kolobok”

Mērķis: bērnu iepazīstināšana ar mutvārdu tautas mākslu.

Uzdevumi.

Izglītojoši : iemācīt iejusties pasakas varoņos; iemācīt bērniem atcerēties pazīstamu pasaku - "Kolobok", kas balstīta uz vizuāliem attēliem, attīstīt spēju dzirdēt un saprast uzdotie jautājumi pēc pasakas sižeta atbildiet uz tiem; bagātiniet bērnu vārdu krājumu - atšķiriet dzīvniekus pēc izskata, pareizi nosauciet tos; veidojiet mazus plastilīna kunkuļus un iespiediet tos lapas virsmā, ieaudziniet spēju strādāt ar plastilīnu.

Attīstošs: attīstīt uzmanību, atmiņu, domāšanu, motorisko aktivitāti; smalko motoriku; prasme risināt mīklas par savvaļas dzīvniekiem; aktivizēt runu.

Izglītojoši: veidot draudzīgas attiecības, interesi par pasakām un kopīgām radošām aktivitātēm; vēlme sniegt palīdzību grūtībās nonākušam draugam.

Materiāls un aprīkojums : krūtis, Pildītas rotaļlietas: bulciņa, lapsa, zaķis, vilks, lācis; drēbju šķipsnas, kartona saule, salvetes, plastilīns, dēļi, eļļas lupatiņa, bildes pēc pasakas Kolobok motīviem.

GCD

Visi bērni pulcējās apkārt

Jatvojs cits draugs

Turēsimies rokās kopā

Un pasmaidīsim viens otram

Paskaties, cik viesu ir ieradušies mūsu mājā.Pasveicināsim viņus.

Puiši šodien pie grupiņas durvīm satika zaķi.

Zaķis saka, ka ir apmaldījies un nezina, kur atrodas, no kurienes viņš ir.Atceras tikai to, ka viņam ir kaut kāda pasaka, un ir aizmirsis, kura. Viņš saka, ka ir ļoti nosalis un viss apkārt ir tik nepazīstams.

Palīdzēsim zaķim nokļūt mājās? (Bērnu atbildes.).

Bet pirms palīdzam zaķim, mums jāiedziļinās pasakā.

Ak, puiši, paskatieties šeit kaut ko.

Jā, tā ir kaste. Atvērsim to ātri. Bet tā neatveras, nez kāpēc?

(Uz kastes ir uzraksts: Lai kaste atvērtos, jums jāizlasa burvju vārdi:

Pasaka, pasaka nāk pie mums,

Ņemiet līdzi savus draugus.

Pasaka, pasaka, pasteidzies,

Apmeklējiet savus draugus.)

Aizveram acis, pateiksim šos burvju vārdus un paskatīsimies, vai kaste atveras. (burvju vārdi).

(Skan maiga mūzikas kastes melodija).

Ak, puiši, no kurienes nāk šī brīnišķīgā mūzika?

(Uzmanību kastītei).

Un... šī ir mūsu burvju kastīte, kas atdzīvojas. Un tā sākas brīnumi.

Interesanti, kas tajā kastē ir!

(Lādes iekšpusē ir pasakas “Kolobok” ilustrācija.)

Jūs droši vien uzminējāt, ka šī ir pasaka...

Bērni: “Kolobok”.

Puiši un zaķis atcerējās, ka viņš ir no šīs pasakas.

Puiši, šeit ir vēl viena piezīme:

"Lai iekļūtu pasakā, jums ir nepieciešams ceļš."

Paskatieties uz sliedēm, iespējams, jums nav jāiet.

Mēs ejam pa taku.

Viens divi! Viens divi!

Sasitīsim plaukstas kopā.

Viens divi! Viens divi!

Paceliet rokturus

Uz sauli un mākoņiem.

Zaķis saka paldies, ka palīdzēji mums iejusties pasakā.

Puiši, es iesaku jums ceļot pa šo pasaku.

Skaties...

Izcirtumā ir māja, Bet ceļš uz māju slēgts, Mēs atveram vārtus, Aicinām visus ciemos, Galds stāv uz resnas kājas. Netālu pie loga ir krēsls, Zem galda divas mucas, Tā mēs māju redzam.

Akto dzīvo šajā mājā.

Skolotāja iepazīstina ar pasakas varoņiem vecmāmiņu un vectēvu.

Tā vectēvs sievietei teica: “Cep man bulciņu”, un vecā sieviete tā arī darīja, bulciņu basīja, nokasīja un sarullēja, apcepa un nolika pie loga atdzist.

Vecmāmiņa nolika maizīti pie loga atdzist.

Fidget-Kolobok

Kaut es varētu nosalt pie loga,

Bet viņš nolēma: "Es aizbēgšu,

Es nedaudz iesildīšos."

Bulciņa ripināja taisni mežā, un mēs dosimies tai pakaļ,

Pa taku, pa taku,

Ļoti jautrs, rotaļīgs

Maizīte ripināja.

Un mežā pūš vējš. Vispirms klusi (bērni un skolotājs atdarina vēju), un tagad spēcīgi (bērni un skolotājs atdarina vēju). Paskatieties, kāda garās ausis lūr ārā. Kurš tas varētu būt?

Bērni: Zaķis.

Puiši, zaķis aicina pārvērsties par maziem zaķiem un kopā ar viņu veikt vingrinājumus.

Fiziskās audzināšanas minūte

Zaķītim ir auksti sēdēt

Vajag iesildīt ķepas

Ķepas uz augšu, ķepas uz leju

Pacelieties uz pirkstiem

Mēs noliekam ķepas uz sāniem,

Uz pirkstiem, skok-skok-skok

Un tad tupēt

Lai ķepas nenosaltu

Zaķis labi padodas lekt

Viņš lēca 10 reizes

Tātad, jūs un es uzlādējāmies ar enerģiju, pārvērtāmies par puišiem un devāmies tālāk uz koloboku

Viņš ripināja tur

Kur es nekad neesmu bijis.

Viņš ripināja, nebija garlaicīgi

Pēkšņi viņš iznāca no aiz krūmiem, lai tos sagaidītu:

Viņš ir aukstā mežā.Viņš staigā apkārt, dusmīgs un izsalcis.Kas tas ir?

Vilks

Šajā izcirtumā mūs sagaida vilks, jo viņa bulciņa pasakā satika otro. (parādās rotaļu vilks) Puiši, vilks grib jūs lūgt, lai palīdziet viņam.. Viņš bija nosalis, un saule slēpa savus starus. Saulīt, kādā krāsā?

Tev un man vajag uzvilkt šos starus(spraudes) kā šai saulei(rāda no kartona izgatavotu apli) Un kādā krāsā ir drēbju šķipsnas? (dzeltens) Tāpēc piesaistīsim saulei starus. (bērni pie apļa piestiprina drēbju šķipsnas). Labi darīts, cik daudz staru saulei pielikuši, atdosim vilkam.

Kurš gāja cauri peļķēm?

Viņš ziemā ir bedrē

Zem milzīgas priedes.

Un kad nāk pavasaris,

Pamostas no miega.

Kas tas ir?

Bērni: Lācis.

Bērni vēlas, lai bērni uzspēlē kādu spēli (spēli “Pa mežu staigā neveikls lācis...”).

Neveiklais lācis staigā pa lauku.

Viņš savāc čiekurus un ieliek kabatā.

Lūk, platais zobens tieši lācim pie pieres.

Lācītis sadusmojās ar savu kāju.

Šeit satikties, uzminiet, kurš?

Šī ir sarkanmatainā krāpniece

Muca veikli apēda kolo.

Pareizi lapsa

Lapsa vēlas uzzīmēt attēlu, bet bildē kaut kā pietrūkst un viņa vēlas, lai mēs viņai palīdzam. Tad viņa neēdīs koloboku. Paskaties, kas redzams attēlā?

(māja, vecmāmiņa, vectēvs un bulciņa) jūs droši vien uzminējāt, kādu pasaku lapsa gribēja uzzīmēt? (piparkūku vīriņš).

Papildināsim šo attēlu, “izveidojot” oļu taku kolobokam.

Bet vispirms veiksim dažus pirkstu vingrinājumus.

Ātri mīciet mīklu (atveriet un aizveriet plaukstas)

Sadalīts gabalos (imitēta noplūkšana)

Izrullējiet visus gabalus (trīs plaukstas kopā)

Un viņi taisīja bumbiņas (rādām divas dūres).

No oļiem taisīsim taciņu (oļu bilde) Oļi izskatās pēc mazām bumbiņām.Mazās bumbiņas ripināsim un ar viņu palīdzību taisīsim taciņu maizītei.

Bumbiņu veidošanai izmantosim brūno plastilīnu. Ņem plastilīna kunku, samīca, uzliek uz dēlīša un ar plaukstu ar apļveida kustībām izrullē bumbiņu, piespiež to uz lapas virsmas. Paskaties, kamēr tu un mēs bijām aizņemti, palīdzot lapsai, bulciņa ripoja tālāk mežā! Uz redzēšanos, puiši, tiekamies atkal!

Labi darīts, izrādījās skaista bilde. Lapsa ir ļoti apmierināta.

Puišiem ir pienācis laiks atgriezties mājās. Mēs iesim pa taku.

Mēs ejam pa taku.

Viens divi! Viens divi!

Sasitīsim plaukstas kopā.

Viens divi! Viens divi!

Paceliet rokturus

Uz sauli un mākoņiem.

Šeit mēs esam, vai jums patika ceļot?

Bet mūsu ceļojums nebeidzās šeit šajā daudzo pasaku lādē, un mēs noteikti dosimies ceļojumā caur šīm pasakām.

Kam mēs šodien palīdzējām?

Lai izmantotu priekšskatījumu, izveidojiet Google kontu un pierakstieties:

Piezīmes par runas attīstību “Kolobok”

Mērķis - attīstīt izpratni par runu un aktivizēt bērnu vārdu krājumu.

Uzdevumi:

Izglītojoši.

Turpiniet mācīties lietot vārdus, lai apzīmētu dažus savvaļas dzīvniekus (lācis, zaķis, lapsa, vilks).

Attīstošs.

Attīstīt spēju atbildēt uz vienkāršiem jautājumiem.

Attīstīt kognitīvo darbību.

Attīstīt motoriku un izteiksmīgas kustības.

Izglītojoši.

Veicināt izpratni par jēdzieniem “iespējams – nav iespējams”, “bīstams”.

Materiāli un aprīkojums: pasakas “Kolobok” ilustrācija un teksts, zīmes (krāsa, forma), pasakas analīzes galds, marķieris, molberts, lelle.

– Pie mums ciemos atnāca lelle, bet viņai nez kāpēc bija skumji.

Vai pastāstīsim viņai stāstu par bulciņu, lai viņa justos labāk?

Viņi skatās uz lelli.

Jā.

Praktiskais darbs

Daiļliteratūras darba lasīšana. Neatkarīgas domāšanas aktivizēšana “Pasaki vārdu”.

Apsēdieties uz paklāja malas.

Stāsta pasaku un stāsta ilustrācijas parāda:

Dzīvojis vienreiz…

Vecā sieviete nolēma izcept bulciņu. Samīcu mīklu, izveidoju bulciņu, izcepu un atstāju atdzist...

Bulciņai apnika, izlēca pa logu un ripoja pa taciņu...

Maizīte sarullē un iznāk pretī...

Parādi, kā zaķis kustina ausis, ko zaķis teica bulciņai?

Ko bulciņa atbildēja zaķim?

Parādi man, cik baiss un zobains ir vilks.

Ko vilks teica bulciņai?

Es esmu bulciņa, bulciņa... Un es velmējos tālāk. Pēkšņi pret viņu...

Parādiet, kā staigā lācis.

Ko lācis teica maizītei?

Ko bulciņa atbildēja vilkam?

Es esmu bulciņa, bulciņa... Un es velmējos tālāk. Pēkšņi pret viņu...

Kolobok, Kolobok, cik tu esi skaista un sārta. Un mazajai bulciņai patika lapsas vārdi, un viņa sāka dziedāt. Lapsa viņam saka: "Es nedzirdu tavu dziesmu, apsēdieties ar mani... un nodziediet to vēl vienu reizi." Bulciņa sēdēja lapsai uz deguna un dziedāja, un lapsa “am” to apēda.

Viņi ieņem savas vietas.

Klausieties stāstu un pabeidziet vārdus:

Vectēvs un vecmāmiņa.

Atkārtojiet roku kustības pēc skolotāja.

Uz loga.

Mežā.

Zaķis

Viņi parāda zaķi.

ES tevi apēdīšu!

Viņi dzied līdzi dziesmai.

Vilks!

Viņi parāda.

ES tevi apēdīšu!

Neēd mani, es tev dziedāšu dziesmu.

Viņi dzied līdzi dziesmai.

Lācis!

Viņi parāda.

ES tevi apēdīšu!

Neēd mani, es tev dziedāšu dziesmu.

Viņi dzied līdzi dziesmai.

Lapsa.

Deguns

Dinamiskā pauze 1 min.

Attīstīt motoriku un izteiksmīgas kustības.

Spēles vingrinājums "Kolobok"

Satikām zaķi, dižojāmies ar ausīm uz galvas un lēkājām kā zaķi.

Viņi ripoja pa taku kā bulciņa.

Satikām vilku, parādīsim, kā tas rūc, cik zobains.

Viņi ripoja pa taku kā bulciņa.

Satikām lāci, parādīsim kā viņš staigā.

Viņi ripoja pa taku kā bulciņa.

Satikām lapsu, parādīsim kā viņa staigā.

Bulciņa uzsēdās lapsai uz deguna, un viņa to apēda.

Viņi staigā pa apļiem.

Viņi pieliek rokas pie galvas un lec.

Viņi staigā pa apļiem.

Viņi rūc un saliek rokas vilka mutes formā.

Viņi staigā pa apļiem.

Viņi staigā kā lācis.

Viņi staigā pa apļiem.

Viņi staigā lēni un graciozi.

Viņi uzsit ar pirkstu pa degunu un izliekas, ka to ēd.

Praktiskais darbs

Apsēdieties uz paklāja malas. Paskaties, lelle jau smaida! Viņai patika varonis Koloboks. Viņa lūdz pastāstīt viņam vairāk par viņu.

Kādā krāsā ir maizīte?

Kāda ir maizītes forma?

Kāds bija koloboka mērķis? Puiši, kad mazajai bulciņai pie loga palika garlaicīgi, ko viņš gribēja darīt?

Ko bulciņa darīja, lai sasniegtu savu mērķi, ko tā darīja tālāk?

Kāds bija rezultāts?

Kādu padomu jūs varat dot kolobokam?

Labi padarīts!

Viņi ieņēma savas vietas. Viņi skatās uz lelli.

Dzeltens.

Raunds.

Lec un bēg prom.

Viņš lēca, ripoja, dziedāja,... paklausīja, lēca, sāka dziedāt, pazuda.

Lapsa viņu apēda.

Pēdējais posms. Atspulgs, 1 min.

GCD rezultātu apkopošana, bērna gūtās pieredzes apkopošana.

Saruna, diskusija.

Kas šodien ieradās pie mums ciemos?

Viņa bija skumja, kā mēs viņu uzmundrinājām?

Kas notika ar koloboku pasakā?

Kādu padomu mēs devām maizītei?

Labi padarīts!

Lelle

Viņi stāstīja pasaku par koloboku.

Viņš aizbēga no vecvecākiem, un lapsa viņu apēda.

Jūs nevarat uzticēties svešiniekiem; bēgšana no mājām ir bīstama!