Tematiskās nodarbības par māksliniecisko un estētisko attīstību bērniem kopsavilkums “Draudzība ir jāvērtē! Nodarbības par māksliniecisko un estētisko darbību vidējā grupā kopsavilkums “Pasaku putnu nodarbība mākslinieciskajā un estētiskajā attīstībā

MDOU bērnudārzs

Vispārīgais attīstības tips Nr.16 “Bērzs”

GCD kopsavilkums in vecākā grupa atvērtai mākslas nodarbībai estētiskā attīstība“Krāsainas plaukstas (fantāzijas kompozīcijas)

Sagatavots

Audzinātāja

Uzdevumi. Ieviest iespēju veidot attēlus, simbolus un emblēmas, pamatojoties uz identiskiem elementiem. Attīstīt spēju izgriezt attēlu pa sarežģītu kontūru (roku). Attīstīt iztēli.

Saruna par cilvēka rokām (“gudrās rokas”, “zelta rokas”, “ laipnas rokas"). Saruna par bērnudārzs, mūsu grupa, iecienītākās aktivitātes, spēles un izklaide.

Materiāli, instrumenti, aprīkojums

Krāsains papīrs, šķēres, vienkārši zīmuļi, līme, līmes otas, lielas papīra loksnes attēlu veidošanai no roku siluetiem (tauriņš, zivs, saule, koks u.c.), krāsains kartons grupu darbu veidošanai. Guašas krāsas un balta papīra loksnes.

Skolotājs lasa bērniem dzejoli

Pa labi un pa kreisi

Labais un kreisais virza vilcienus.

Labie un kreisie veido pilsētas.

Labās un kreisās puses var šūt un dauzīties.

Labais un kreisais var skaļi aplaudēt.

Nakts ir pār pilsētu,

Manas rokas ir tik nogurušas

Labais un kreisais guļ uz segas.

Skolotājs jautā bērniem, kā viņi saprot izteicienu “Mūsu rokas nav garlaicīgi”. Apkopo, precizē bērnu atbildes un aicina tuvāk iepazīties ar savām rokām, ar iespēju izmantot savu formu jautrā mākslinieciskā nodarbē. Viņš uzliek plaukstu ar izplestiem pirkstiem uz krāsaina papīra loksnes, kas novietota uz molberta, izseko to un izgriež, komentējot savu rīcību: vispirms es izgriezu dūraiņu un tad katru pirkstu atsevišķi, it kā tas būtu cimds.

Bērni izvēlas papīra krāsu pēc saviem ieskatiem un izpilda uzdevumu. Bērniem, kuri to var izdarīt ātri, skolotāja piedāvā paņemt citas krāsas lapu un izgriezt to vēlreiz.

Skolotājs aicina bērnus pārlikt “rokas” uz lielas baltas papīra lapas, kas novietota uz brīva galda vai uz grīdas, un no izgrieztajiem siluetiem izveido 2-3 kompozīcijas: piemēram, tauriņu, ziedu, putns, saule, zivs, aplausi, rokasspiediens. Bērni tiek iesaistīti skaņdarbu sacerēšanā. Skolotāja iesaka interesantāko no tiem uzlīmēt uz krāsaina kartona. Piemēram: "saule" (pirksti ir saules stari; mēs vēlamies, lai saule vienmēr spīdētu, lai visi cilvēki un dzīvnieki būtu silti); “draudzība” (daudzkrāsains ziedu vainags, puķu ziedlapiņas ir mūsu rokas; mēs vēlamies, lai uz zemes vienmēr zied ziedi un visi dzīvotu kopā).

Nodarbību ir labi noslēgt ar vienkāršu spēles vingrinājumu, kura laikā bērni krāso plaukstas ar guašas krāsām un uzliek nospiedumus uz lapām.

balts papīrs. Pēc tam šo metodi ik pa laikam var atgādināt bērniem pēcpusdienā, lai ar nelielu bērnu grupu varētu iestudēt nelielas lugas, kuru varoņi būs apgleznotas rokas (gailis, taurenis, suns, vilks, pinkains vīrs). utt.).

JOMU INTEGRĀCIJA: Sociālā un komunikatīvā attīstība, mākslinieciskā un estētiskā attīstība, runas attīstība, kognitīvā attīstība.

MĒRĶIS: Draudzības veidošana starp bērniem caur teātra izrādēm.

UZDEVUMI:

1. Izglītības joma “Sociālā un komunikatīvā attīstība”.

Attīstīt bērnu radošās spējas un radošo patstāvību;

Attīstīt spēju koordinēti mijiedarboties vienaudžu grupā.

2. Izglītības virziens “Mākslinieciskā un estētiskā attīstība”.

Izaudzināt interesi par dažādi veidi radošā darbība, apgūstot improvizācijas prasmes.

3. Izglītības zona « Runas attīstība».

Attīstīt visas runas aktivitātes sastāvdaļas, funkcijas un formas.

4. Izglītības zona « Kognitīvā attīstība».

Bērnu numuru sastādīšanas praktisko iemaņu apgūšana medicīniskās palīdzības tālrunī.

IEPRIEKŠDARBI: Sarunas par tēmu “Draudzīgas attiecības vienaudžu starpā”, dziesmas “Draudzība” iegaumēšana ar dejas elementiem, bērniem no galvas dzejoļu iegaumēšana no scenārija.

MATERIĀLI: Iekštelpu zieds(ar dārza instrumentiem); kokteiļu tūbiņa, šķidrās ziepes, glāze ūdens; poga, auduma gabals, diegs un adata; krāsaini zīmuļi, albumi; mīksts un plastmasas konstrukciju komplekts; ārsta komplekts, telefoni.

TIEŠĀS IZGLĪTĪBAS DARBĪBAS PROGRESS:

(visi varoņi ir bērni)

SKOLOTĀJA:(tur rokās žurnālu ar skolotājas plānu) Mūsu grupā, kā vienmēr, visi ir aizņemti jau no paša rīta

Vai mēs esam pārāk slinki, lai mācītos?

VISI: Neesiet slinki.

SKOLOTĀJA: Viss ir saplānots dienai: kad ēst, kad gulēt,

Kad apsēsties un zīmēt.

MĀKSLINIEKI:(viņi sēž pie galda un zīmē)

1. Uzzīmēšu mammu, tēti, kaķi un sevi.

Mēs visi ejam pa mežu, es nesu grozu.

2. Es zīmēju okeānu, virs kura lido deltaplāns

Kaijas joprojām lido un pļāpā kā balalaikas. Kar-kar-kar

1. Šī ir vārna

2. Jā! Ak, es domāju, ka tas ir melns!

PUĶU MEITENE:(uz galda ir puķu podi un dārza instrumenti)

Es atraisu ziedus šeit gaisā ikvienam, ko tos dāvinu.

Un tad nedaudz ūdens, lai nomazgātu seju.

CELTNIEKS:(uz paklāja izklāts plastmasas un mīksto konstrukciju komplekts, no kura uzbūvēta māja (plastmasas konstrukciju komplekts) un gulta (mīkstās konstrukcijas komplekts).

Es būvēju māju līdz griestiem, pagaidām šeit ir celtniecības komplekts.

Es dedzīgi skatos uz diagrammu (attēlo teleskopu ar pirkstiem)

Es neko nepalaidīšu garām. UZ (skolotāja vārds) Es iešu

Es viņai vēlreiz pajautāšu. (skolotāja vārds) vai viņš man to iedos?

(skolotāja vārds): Es tev to iedošu!

CELTNIEKS: Tajā pašā laikā pabeigšu māju.

ŠUVĒTE:(uzšuj pogu)

Tagad uzšūšu pogu, tad parādīšu mammai.

Es šūšu Vitju, kamēr mamma gulēs.

PĒTNIEKS:(rāda pieredzi)

Šeit ir ūdens, un šeit ir glāze. Šīs ir ziepes, es tās tur sajaucu.

Es paņemšu cauruli un izlaidīšu caur to gaisu.

Es iepūšu telefonā: ak-o-o-o, man patīk eksperimenti ar aizrautību!

Viņš paskatās apkārt un saka: - OH-OH. Mans kuņģis sāp.

HOST: Kas notika? Kas ar tevi notika?

PĒTNIEKS: Mans kuņģis sāp.

MĀKSLINIEKS 1:(ved viņu uz uzbūvēto gultu)

Tu apgulies un atpūties.

HOST: Ko darīt, kā būt?

MĀKSLINIEKS 2: Jums jāzvana Aibolit.

HOST:(dodas uz vietu, kur jāatrodas tālruņiem)

Kur ir telefoni?

VISI:(sāciet meklēt tālruņus)

Čukovski lasīja un spēlēja ar telefoniem,

Vakar meklējām galošas Tatoshi.

Tālruņa numuri tiešām jāatrod kopā puišiem.

Un zvaniet mūsu Aibolit 03.

ŠUVĒTE: Atradu! Atradu! (šobrīd uz skatuves parādās Aibolits un viņa šoferis, kurš guļ, un Aibolīts ir aizņemts ar savām medicīnas lietām)

HOST: Zvaniet drīz!

ŠUVĒTE: Zvaniet 03

AIBOLIT: Runā, es klausos!

Dziesmu izpilda: šuvēja, puķu meitene, paciente, Aibolīta māksliniece. (Autora teksts V.P. Misraki mūzikai “Viss ir kārtībā, skaistā marķīze!”

ŠUVĒTE: Un mūsu grupā ar burtu “B”, šķiet, notika ārkārtas situācija.

Tas viss bija no rīta, kā vienmēr, grupā valdīja klusums.

Daži sēdēja un zīmēja, un daži laistīja ziedus.

PUĶU MEITENE: Kāds spēlējās ar kubiņiem

Un šī pieredze parādīja (tas apdraud pacientu). Tad viņš to paņēma un kliedza.

SLIMS: Ak, man sāp vēders!

AIBOLIT: Vai tu man iedevi tableti?

PUĶU MEITENE: Viņš kliedz!

Viņi man iedeva knupīti, bet tagad viņš klusē.

("pacienta" mutē tiek ievadīts knupis)

MĀKSLINIEKS 1: Pārējais ir vietējā medicīna

Viss ir kārtībā. Viss ir kārtībā!.

VISI: Viss ir labi, viss ir kārtībā!

AIBOLIT:(pamodina vadītāju, viņš žāvājas)

Nu lūk, mums laiks doties ceļā!

NEVERBĀLĀ KOMUNIKĀCIJA STARP AIBOLĪTU UN VADĪTĀJU.

(medicīniskās aprūpes definīcija – 911 un 03).

Pēc neverbālās komunikācijas AIBOLIT un DRIVERS izpilda dziesmu “Merry Travelers” (autora vārdi M. Starokadomska mūzikai).

Mēs ejam. Ejam. Mēs ejam pie pacienta kā vienmēr.

Viņa kaimiņi mūs gaida un uzticīgi draugi.

Mums spīd saule, un vējš dzied pēc mums.

03 apciemo visus, kas gaida Aibolītu.

AIBOLIT: Tra-ta-ta, tra-ta-ta, te es steidzos pie slimā cilvēka.

Es nezinu, kas sāp, bet tagad es to uzzinu.

Sirds, nieres vai bronhīts, es viņu izārstēšu vienā mirklī.

VADĪTĀJS: Jā, jā, jā, jā, pīkst, pī, pīkst.

Ļaujiet man jums palīdzēt, dakter, es turēšu jūsu somas.

SARUNAS STARP AIBOLĪTU UN PACIENTU:

AIBOLIT: Kurš te slims?

SLIMS: Es, (bērna vārds)

AIBOLIT: Par ko tu sūdzies?

SLIMS: Mans kuņģis sāp.

AIBOLIT: Vai pēdējā laikā esi bijis uz tualeti?

SLIMS: Es gāju vairāk nekā vienu reizi!

AIBOLIT: Cik reižu?

SLIMS: Daudzas reizes.

AIBOLIT: Jums droši vien ir vaļīgi izkārnījumi?

SLIMS: Irdeni izkārnījumi? Tāds krēsls šeit, tagad,

mēs neesam redzējuši vairāk nekā vienu reizi.

AIBOLIT: Tieši tā, pacieti, klusē. Elpojiet! Neelpo!

Parādi man savu kaklu? Es pieskaršos tavam vēderam.

Tas ir viss, ir skaidrs, ka viņš vienkārši melo.

HOST: Tā ir patiesība?

SLIMS: Jā, es tikai gribēju, draugi, lai jūs mani mīlētu!

VISI: Mēs jūs mīlam un cienām, un mēs vēlamies dziedāt ar jums dziesmu.

DZIESMU “DRAUDZĪBA” IZPILDA (M.Pļackovska vārdi, B.Saveļjeva mūzika) VISS GRUPA AR DEJAS ELEMENTIEM.

(pēc dziesmas un dejas izpildīšanas bērni stāv divos puslokos, priekšā ir skita dalībnieki ar uzrakstu uz muguras “VESELĪBAS MINISTRIJA”)

HOST: Cienījamie pieaugušie!

Vienmēr atcerieties (bērni pagriež muguru auditorijai)

Veselības ministrija atgādina! (bērni sākuma stāvoklī)

VISI: Jāspēlējas ar bērniem, visu pārējo izmetot.

Lai bērns justos mīlēts.

PAKALIES SKATĪTĀJIEM!!!

OOD par iesaistīšanos vidējā grupa.

Tēma: “Krāsas stāsta pasakas”

Mērķis: Attīstīt bērnu radošumu sižeta kompozīciju un dzīvnieku pasaules objektu (lācis un ezis) attēlošanas procesā.
Uzdevumi:
Izglītojoši: Ieaudzināt bērnos vēlmi palīdzēt bērniem, atdzīvināt viņiem pasaku, zīmēt ilustrācijas pazīstamam darbam (S. Kozlova “Ziemas pasaka”).
Izglītības:
1. Turpiniet mācīt bērniem strādāt kopā, apakšgrupās, veidojot vienu darbu, vienojaties, kurš ko zīmēs, izvēlieties materiālu darbam atbilstoši tam (cieta otiņa vai vates tampons), izvēlieties krāsas krāsu (brūnu). lācim, brūnam sniegam) balts, ezītim pelēks).
2. Uzlabot spēju iegūt krāsošanai nepieciešamo krāsas krāsu (pelēko), sajaucot oriģinālās krāsas (balto un melno).
3. Turpiniet mācīt bērniem analizēt savu darbu.
Izglītības:
1. Attīstīt bērnos prasmi pārnest zīmējumā vienkāršu sižetu ar vienu tēlu (lāci vai ezīti), veidot sižeta kompozīcijas, atkārtojot vienu un to pašu objektu tēlu (krītošs sniegs).
2. Pilnveidot spēju noteikt dzīvnieku vispārīgās un specifiskās īpašības, ķermeņa formu un uzbūvi, daļu formu, to lielumu un izvietojumu attiecībā pret galveno daļu.
3. Nostipriniet spēju zīmēt kontūru ar krāsainu zīmuli, zīmējot lāča kažoku un eža adatas izmantojiet sausu, cietu otu, ritmiski veiciet triepienus pa lapas virsmu, iekšpusē un gar pašu kontūru. no objektiem
Vārdu krājuma darbs:Cieta ota, vates tampons, palete, mix krāsas, krāsa: brūna, pelēka, balta, melna, lācītis, lācītis, sniegpārslas, sniegs, ezis, mežs.

Sagatavošanās nodarbībai: telpas vēdināšana, mitrā tīrīšana, mazkustīguma spēle “Kur slēpjas Mišutka?”

Metodes un paņēmieni: S. Kozlova darba “Ziemas pasaka” fragmenta lasīšana, problēmsituācijas izveidošana, atgādinājumi, meklēšanas jautājumi, parādot bērnam, kā sajaukt 2 krāsas, parādot skolotājam un bērnam, kā zīmēt, minimāla palīdzība, padoms, papildu skaidrojums, ritmisku triepienu imitācija gaisā ar sausu otu, “sausās otas” gleznošanas tehnika, mūzikas izmantošana (“Dabas skaņas” – “Krītošs sniegs”), bērnu patstāvīga zīmējamā tēla izvēle un materiāls zīmēšanai.

Priekšdarbs: S. Kozlova darba “Ziemas pasaka” lasīšana, izglītojoša spēle “Uzmini, kas tie ir? (dzīvnieku klasifikācija - savvaļas, mājas), gleznu apskate no sērijas “Savvaļas dzīvnieki” (“Rudens. Lāči”, “Rudens. Eži”), saruna par to, kā dzīvnieki pielāgojas dzīvei mežā ziemā, radošas spēles ar lāči (lācis saslima, iedod lācim tēju, iemidzini), fona sagatavošana gaidāmajai nodarbībai (apsniegota meža zīmēšana).

Materiāli nodarbībai: Divi molberti, uz kuriem piestiprināta liela zīmēšanas papīra lapa, uz kuras iepriekš uzzīmēta sniegota meža ainava, pie katra molberta ir galds, uz kura, tukšas krūzes otām, tukša paplāte netīriem vates kociņiem, krāsainiem zīmuļiem, palete , lupatas, mitrās salvetes, ūdens burkas, uz atsevišķa galda ir burkas ar guašas krāsām (baltas, brūnas, melnas), glāze ar cietām un vāveres otām, paplāte ar vate tamponi.

Nodarbības gaita:
I daļa
-Puiši, klausieties uzmanīgi, es jums nolasīšu fragmentu no pasakas, un jums jāuzmin šīs pasakas nosaukums.
Tiek lasīts fragments no S. Kozlova darba “Ziemas pasaka”.
– No rīta sniga. Mazais lācis sēdēja uz celma mežmalā, galvu pacelts, skaitīja un laizīja sniegpārslas, kas bija nokritušas uz deguna. "Septītais," čukstēja Mazais Lācis un, apbrīnojis to pēc sirds patikas, nolaizīja degunu.
– Kā sauc šo pasaku?
- Ziemas pasaka.
-Tieši tā, šī ir “Ziemas pasaka”, un tās autors ir Sergejs Kozlovs. Sakiet, vai jums patika šī pasaka, vai tā ir interesanta?
-Jā, man patīk.
-Interesanti.

Puiši, man viņa arī patika, tāpēc, kad skolotāja nāca no junioru grupa un jautāju, vai man ir kāda interesanta pasaka, es atbildēju, ka man tāda ir, un parādīju grāmatu ar “Ziemas pasaka”. Gaļina Aleksejevna bija sajūsmā, taču problēma ir tā, ka šajā grāmatā nav attēlu, un viņas mazajiem bērniem ļoti patīk grāmatas ar krāsainiem attēliem. Kā būt?
-Mums jāiegādājas jauna grāmata.
-Dod man citu grāmatu ar attēliem.
-Varat man iedot vēl kādu grāmatu, bet tad bērni nekad neuzzinās, ka ir tik interesanta "Ziemas pasaka". Un turklāt tas ir ne tikai interesanti, bet arī pamācoši. Viņa mums māca, kā rūpēties par savu veselību un ziemā neēst sniegu, citādi var saslimt kā Mazais Lācītis.
- Vai mēs ar jums varam taisīt bildes šai pasakai?
- Jā.
-Kā mēs varam tās pagatavot?
- Mēs varam zīmēt.
- Tad zīmēsim bildes šai pasakai bērniem. Lai tos uzzīmētu, jāatceras, par ko ir šī pasaka?
- Par lāčuku.
- Miška.
-Kas ar viņu notika?
- Viņš ir slims.
-Kāpēc viņš saslima?
- Ēda sniegu.
- Ēda daudz sniegpārslu.
- Jā, puiši, Mazais Lācis ēda daudz sniegpārslu un saaukstējās. Un es slimoju visu ziemu.
-Kas viņu ārstēja?
- Ezītis.
- Nu, tagad mēs atceramies visus varoņus. Šis ir Lācītis un ezis.
Paskatieties šeit, uz molbertiem esmu sagatavojis loksnes ar meža attēlu, un mēs uz tām zīmēsim. Uz vienas zīmēsim Lācēnu, bet uz otras viņa draugu Ezīti, it kā viņš dotos ciemos pie Lāčplēša. Sadalīsimies 2 apakšgrupās, vieni puiši zīmēs Lācīti, bet citi – Ezīti. Kurš uzgleznos Lācīti, ejiet uz šo molbertu, un kurš krāsos Ezīti uz šī molberta.
- Tagad atliek atcerēties, kā mēs uzzīmēsim Lācīti? Kādas ķermeņa daļas tai ir?
- Tā ir lielākā lāča ķermeņa daļa?
- Torss.
– Tieši tā, korpuss ir lielākais un sāksim to zīmēt.
Skolotāja demonstrējums (uzzīmē rumpi).
- Mazā lāča ķermenis izskatās kā liels ovāls, piemēram, šis.
Paņem krāsainu zīmuli un zīmē uz papīra lapas, kas piestiprināta pie molberta.
-Kādas citas ķermeņa daļas ir Teddy Bear?
- Galva.
-Ķepas.
-Kājas, rokas.
- Cik liela ir galva salīdzinājumā ar ķermeni?
- Mazs.
- Kāda tā forma?
-Raunds.
– Kurš ies un zīmēs galvu un ķepas? Ej Nastja un zīmē.
Rāda bērnu.
- Ar ko ir klāts viss Lāča mazuļa ķermenis?
-Vilna.
- Kādā krāsā ir Teddy Bear kažokādas?
- Brūns.
- Tātad, kādas krāsas krāsu jūs izvēlēsities?
- Brūna krāsa.
- Atnes to pie sava molberta.
Kurš tagad var pateikt, kāda ir eža ķermeņa forma?
- Ovāls.
- Raunds.
- Pareizi tas var būt apaļš vai ovāls. Apaļš, ja viņš ir saritinājies bumbiņā un guļ. Un, ja mūsu Ezītis steidzas ciemos, tad kādu formu zīmējam viņa ķermenim?
-Ovāls.
– Kurš ies un uzzīmēs Ezīša rumpi? Iznāc Maksims.
Bērna izrāde.
- Ar ko klāts Ezīša ķermenis?
- Adatas.
-Kādu guašas krāsu izvēlēsities, lai krāsotu Ezīti?
- Pelēks.
- Melns.
-Tieši tā, vispirms zīmēsim pelēks, un pēc tam pievienojiet nedaudz melnas krāsas. Kas notika?
- Nav pelēkas krāsas.
- Puiši, atcerēsimies, ja nav krāsas, kā to var dabūt? Kā? Kurš ir gatavs teikt?
- Sajauciet krāsas.
- Kuras 2 krāsas mums jāsajauc? Kā jūs domājat?
- Balts un brūns.
- Balts un melns.
-Mēģināsim, sajaucam šīs krāsas uz paletes. Kādas krāsas tika sajauktas, lai izveidotu pelēku?
- Balts un melns.
- Pa labi. Pelēka krāsa Ezītim tas izrādījās sajaucot balto un melno.
-Ar kuru otu būtu ērtāk krāsot eža asās adatas un lāča kažoku?
- Un skaties, ar kādu otu tu krāsosi? Dažas otas ir cietas, bet citas ir mīkstas. Kuru ņemsim, lai katrs mats un adata būtu redzama.
- Grūti.
- Izvēlieties otu. Un es paskatīšos, vai jūs to pareizi uztvērāt vai nē.
Maksim, kā mēs ņemam otu?
- Pāri dzelzs krekla malai.
- Puiši, kurš uzminēja, kāpēc es jums sagatavoju balto guašu un vates tamponus?
- Zīmēt sniegu.
- Pareizi, neaizmirstiet uzzīmēt sniegu, tas ir tas, ko Mazais lācis ēda pārāk daudz un saslima.
- Sāciet zīmēt.
- Puiši, neaizmirstiet, ka, krāsojot ar cietu otu, mēs to nesaslapinām ar ūdeni, bet uzreiz paņemam krāsu.
II daļa.
Bērni ķeras pie darba, tiek ieslēgta mūzika “Krītošs sniegs”.
Darba laikā pārliecinos, ka bērni vispirms attēlo kādu lielu priekšmetu (Lācītis un Ezītis) un tikai tad pāriet pie sniega attēlošanas.
- Kad mēs krāsojam ar cietu otu, vai mēs to mazgājam ūdenī?
-Nē.
- Pareizi uzklājiet krāsu tieši uz cietas otas.
- Labi darīts, Koļa ļoti uzmanīgi paņem krāsu un atstāj lieko uz paletes, veicot dažus sitienus.
- Atcerieties, ka mēs zīmējam pa kontūru un pēc tam kontūras iekšpusē, pretējā gadījumā tas izrādīsies neglīts.
- Milana, izdari ritmiskākus triepienus, it kā tava ota dejo.
Zīmēšanas procesā es uzraugu bērnu krāsu izvēli dzīvnieku un sniega attēlošanai.
-Lai Mazais Lācis un Ezītis redzētu sevi, ko viņiem vajadzētu uzzīmēt?
-Acis.
-Un kas vēl viņiem ir uz sejas?
- Deguns, mute.
- Ko tu, Danil, gribi uzzīmēt ar vates kociņiem?
- Sniegs.
- Vates kociņi turiet to ar diviem pirkstiem, veiciet ritmiskus dūrienus, ja nepietiek krāsas, pievienojiet vēl.
- Nemazgājiet vates kociņus ūdenī, bet ievietojiet tos tukšā paplātē.
- Mēs nemazgājam otu, kamēr nav pabeigts darbs.
- Puiši, kādas mums ir maģiskas krāsas, kā tās spēj radīt brīnumus un cik labi tās atdzīvina mūsu pasaku.
III daļa: Darbu analīze.
-Tagad sēdēsim uz krēsliem un apbrīnosim mūsu bildes-ilustrācijas pasakai.
– Tiesa, mēs saņēmām brīnišķīgas bildes. Kura no bildēm tev patīk un kāpēc?
- Un man patika abas bildes, Ezītis un Mazais Lācītis. Lācītis izrādījās īsts, tā kažoks ir pinkains, tas ir maģisks brūna krāsa ES mēģināju. Bet Ezītis ir dzeloņains, šķiet, ja pieskarsies, tas ar adatām iedurs, te pelēkā krāsa mums palīdzēja attēlot tik brīnišķīgu Ezīti.
- Vai jūs domājat, ka bērni zinās, kura bilde ir Ezītis un kura ir Lācītis?
- Jā.
-Puiši, ne tikai krāsas mums palīdzēja izstāstīt stāstu. Kurš vēl mēģināja?
- Ota.
– Jā, arī cieta, sausa ota mums palīdzēja krāsot.
Bet vissvarīgākais ir tas, ka jūs paveicāt lielisku darbu, jūs centāties. Jūsu attēli izrādījās ļoti spilgti, glīti, skaisti, un maģiskās krāsas un cietā ota jums to palīdzēja. Domāju, ka bērniem patiks mūsu pasaka. Vakarā mēs ar jums grāmatu un mūsu zīmējumus aizvedīsim bērniem no jaunākās grupas. Lai viņi priecājas jauna pasaka, ko mēs un mūsu krāsas stāstījām.

Visaptverošas nodarbības par māksliniecisko un estētisko attīstību kopsavilkums - muzikāla darbība, vecākā pirmsskolas vecuma bērniem.

Mērķis: izziņas procesu un muzikālo spēju vispusīga attīstība; radīt apstākļus, lai bērni varētu atklāt jaunas zināšanas.

Uzdevumi:

Izglītības:

Turpināt attīstīt bērnu spēju orientēties kosmosā;

Turpināt attīstīt brīvas improvizācijas spēju muzikālās un ritmiskās kustībās, tembra ausi, iztēli;

Attīstīt spēju dziedāt atklātā balsī, bez sasprindzinājuma un kliegšanas, ieklausoties vienam otrā;

Attīstīt bērnu augstuma dzirdi, izmantojot muzikālu un didaktisko spēli “Kur ir mani bērni?”

Veidot bērnu izpratni par trīsdaļīgām lugām.

Izglītības:

Uzlabojiet vokālās un spēles prasmesun deju prasmes.

Izglītojoši :

Veicināt neatkarību un aktivitāti;

Izkopt cieņpilnu attieksmi pret biedriem personīgo spriedumu un atbilžu laikā mūzikas stundās;

Veicināt interesi par svētku koncertu sagatavošanu vecākiem.

Materiāli un aprīkojums: klavieres, magnētiskā tāfele, magnēti, rādītājs, L.Bēthovena portreta reprodukcija, kartīte ar klavieru attēlu, kartīte ar flīģeļa attēlu, kartīte ar sintezatora attēlu, kartīte ar bērnu klavieru attēlu, mūzikas centrs, L. Bēthovena lugas “Jautri un skumji” audio ieraksts, audio ieraksta dziesmas “Stārķis uz jumta” mūzika. D. Tuhmanova lirika. A. Poperečnijs, dziesmas “Mans tētis” notis, mūzika. A. Komarova, T. Rjadčikova, lugas “Smaids” notis pēc mūzikas. V.Šainskis, krievu tautasdziesmu notis: “Ak, tu nojume”, “Ābols”, “Pa ielu putenis pūš”, “Kā mūsējie pie vārtiem”, gājiena notis “Drosmīgi, biedri, turpini. !” mūzika D. Žitomirskis, kartītes ar putnu attēliem: vista, pīle, zvirbulis, vistas, pīlēni, zvirbuļu cāļi.

Nodarbības gaita:

Bērni, skanot V. Šainska “Smaidam”, ieiet grupā ar skolotāju un apsēžas uz krēsliem.

M.r..: Sveiki puiši.

Bērni: Sveiki.

M.r. . : Es ļoti priecājos sveikt jūs mūzikas nodarbībā . es Ceru, ka laiks, ko šodien pavadām kopā klasē, sagādās daudz priecīgu emociju gan man, gan jums! Šodien mums ir jāpaveic ļoti svarīgs uzdevums: jāturpina gatavošanās gaidāmajiem Tēvzemes aizstāvju dienas svētkiem, lai sarīkotu koncertu mūsu mīļajiem tēviem, vectēviem un zēniem. Un šodien jūs gaida ļoti interesanti pārsteigumi. Tātad, mans pirmais pārsteigums, bet vispirms atcerēsimies, kā mēs ar tevi sēžam mūzikas stundā. ( Bērni demonstrē nosēšanos, kurā viņu mugura ir taisna, pēdas atrodas uz grīdas, rokas atrodas uz ceļiem).

M.R.: Bērni, jūs jau zināt, ka mūzika spēj nodot jebkuru cilvēka noskaņojumu, kā arī visas viņa jūtas un pārdzīvojumus: mieru un sajūsmu, prieku un skumjas. Iesaku noklausīties iepriekš dzirdēto lugu “Merry-Sad”, bet pirms sākam to klausīties, atgādiniet, kā sauc lugas komponistu?

Bērni: Ludvigs van Bēthovens.

M.R.: Tieši tā, paskatīsimies vēlreiz uz izcilā komponista Bēthovena portretu. (Skolotājs vērš bērnu uzmanību uz magnētisko tāfeli, uz kuras piestiprināta L. Bēthovena portreta reprodukcija.)

(skan L. Bēthovena lugas “Jautrā un skumja” audioieraksts»)

M.R.: Puiši, sakiet, lūdzu, ar kādu mūzikas instrumentu skaņdarbs tika izpildīts?

Bērni: klavieres.

M.R.: Atgādināt, kurai mūzikas instrumentu klasei pieder klavieres?

Bērni: klaviatūras ģimene.

M.R.: Puiši, kuru no jums var nosaukt mūzikas instrumenti, kas pieder tastatūru saimei?

Bērni: flīģelis, sintezators, bērnu klavieres . (Katrai pareizai atbildei skolotājs pie magnētiskās tāfeles pievieno taustiņinstrumenta attēlu: flīģeli, sintezatoru, bērnu klavieres.)

M.R.: Puiši, sakiet, kāds ir lugas raksturs: vai tas vienmēr bija viens un tas pats, vai tas mainījās? "Jautri - skumji"

Bērni: Sākumā lugas raksturs bija jautrs, tad tas mainījās un kļuva skumjš, tad atkal kļuva jautrs.

M.R.: Tieši tā, bērni, izrādes sākumā mūzika skanēja jautri, bezrūpīgi, draiski , (mūzikas vadītājs iekļauj lugas pirmās daļas fragmentu) tad viņa kļuva skumja un skumja . (Skolotājs iekļauj lugas otrās daļas fragmentu) Bet tagad skumjas ir pārgājušas, un mēs atkal dzirdam priecīgu, jautru mūziku. (Ietver lugas trešo daļu) Tātad, cik reizes ir mainījies mūzikas raksturs?

Bērni: trīs reizes.

M.R.: Tātad, cik daļu lugā ir?

Bērni: trīs daļas.

M.R.: Puiši, tagad es iesaku jums mazliet spēlēt, pareizāk sakot, iztēlojieties sevi kā pianistus. Bērni, parādiet man, kā pianists spēlē klavieres?

Bērni: Imitējiet kustības, spēlējot iedomātas klavieres.

M.R.: Tagad parādiet, kā pianists spēlē dzīvespriecīgu mūziku?

Bērni: Imitējiet saraustītas roku kustības.

M.R.: Kā pianists spēlē raitu, mierīgu mūziku?

Bērni: Imitē viļņveidīgas roku kustības.

M.R.: Tagad, puiši, es iesaku jums nostāties uz kājām pie saviem krēsliem, iedomājieties, ka katrs no jums stāv pie sintezatora, sagatavojiet rokas, lai spēlētu instrumentu, vai esat gatavi?

Bērni: Jā!

(Skolotājs ieslēdz L. Bēthovena lugas “Jautri un skumji” audio ierakstu, bērni veic atbilstošas ​​roku kustības noteiktai lugas daļai)

M.R.: Labi bērni, jūs visi tikāt galā ar mani interesants uzdevums, un tagad aicinu apsēsties uz krēsliem. (Bērni apsēžas) Atgādinu jums, puiši, ka mūzikas nodarbībā jums un man ir jāsēž ar taisnu muguru, pēdām stingri jāatrodas uz grīdas un rokām jābūt uz ceļiem.

Sarunas beigās skolotājs vēlreiz parāda komponista portreta reprodukciju un kopā ar bērniem izrunā viņa vārdu un uzvārdu, lugas nosaukumu un lugas sastāvdaļas.

M.R.: Bērni, tagad es iesaku jums mazliet atpūsties. Pieceļamies kājās un uzmanīgi klausāmies skaņdarbus, kurus izpildīšu uz klavierēm, pie noteiktas mūzikas, būs jāizdomā atbilstošas ​​dejas vai staigāšanas kustības un jāparāda.

Tiek izpildīta dejas improvizācija “Izdomā atbilstošu kustību mūzikai”. Tiek izspēlēts D. Žitomirska maršs “Drosmīgi, biedri, solī” - bērni soļo, krievu tautas luga “Ak, tu esi nojume” - bērni izpilda dažādas deju kustības, krievu tautas luga “Kā mūsējie pie vārtiem. ” - bērni izpilda lēcienus, krievu tautas luga “Ābols” - bērni tupus, un krievu tautas luga “Pa ielu slauka putenis” - bērni atjauno elpošanu.

M.R.: Labi, puiši, katrs no jums parādījāt sevi ļoti radoši un unikāli, lūdzu, apsēdieties. ( Skolotājs runā ar bērniem pareiza nosēšanās: taisna mugura, kājas balstās uz grīdas, rokas balstās uz ceļiem)

M.R.: Puiši, man jums ir jautājums, kādiem svētkiem mēs tagad gatavojamies?

Bērni: Mēs gatavojamies Tēvzemes aizstāvja dienai.

M.R.: Puiši, ko mēs apsveicam šajā dienā?

Bērni: tēti, vectēvi, brāļi, zēni un visi vīrieši.

M.R.: Kurš var pateikt, kādus pārsteigumus gatavojam saviem tētiem, vectēviem un puikām?

Bērni: Gatavojam dāvanu saviem tētiem, vectēviem un zēniem, dziesmu “Mans tētis”, dzejoļus un deju “Stārķis uz jumta”.

M.R.: Labi, bērni, bet pirms sākam dziedāt savu dziesmu, padziedāsim mazliet un nodziedāsim dziesmu "Hello, how are you?"

Dziesma tiek izpildīta dažādās toņos, nošu augošā un dilstošā kustībā “Hello, how are you?”

M.R.: Labi darīts, jūs ļoti centāties, un tagad ir pienācis laiks dziedāt dziesmu “My Dad”. Brīdinu, ka dziedot mums ir jāieklausās kaimiņa balsī, nekliedziet un nesasprindziniet balss saites un jācenšas izvilkt vārdu galotnes.

Dziesmu “Mans tētis” izpilda mūzika. A. Komarova, lirika. T. Rjadčikova.

Pirms dziesmas izpildīšanas skolotājs izrunā dziedāšanas pamatpozīcijas: "sēdus" pozīcija - taisnas muguras, kājas balstās uz grīdas un rokas guļ uz ceļiem (šajā pozīcijā bērni dzied dziesmu vienu reizi), un "stāvus" - taisnas muguras, nolaupīti pleci atpakaļ, galvas paceltas, kājas taisnas (šajā pozīcijā bērni dzied vienu vai divas reizes, atkarībā no izpildījuma kvalitātes)

M.R.: Labi darīts, puiši, un tagad es lūdzu jūs apsēsties uz krēsliem (skolotājs bērniem izskaidro pareizo sēdvietu).

M.R.: Puiši, šodien esmu jums sagatavojis pārsteigumu - muzikālu un didaktisko spēli “Kur ir mani bērni?”, tagad bērniem dāvināšu kartītes ar putnu attēliem: vistu, pīli un zvirbuli, bet citiem bērniem, bērni. no šiem putniem: cāļiem, pīlēniem un cāļiem. Katram putnam un tā bērnam ir sava specifiska balss, tagad es jums to nodemonstrēšu. (Skolotājs vairākas reizes spēlē uz klavierēm “putnu balsis”, līdz bērni atceras un pasaka, kurš putns atbilst noteiktai skaņai. Katra balss atbilst vienai notij: pīle - lielās oktāvas “C”, pīlēns - “C”. ” no mazās oktāvas, cālis - "līdz" pirmajai oktāvai, cālis - līdz otrajai oktāvai, zvirbulis - "līdz" trešajai oktāvai, cālis - "līdz" ceturtajai oktāvai.

M.R.: Tagad es izdalīšu bērniem kartītes, un, tiklīdz bērns dzirdēs sava putna “balsi”, viņam būs jāceļas kājās. Pamēģināsim?

Bērni: Jā!

Tiek rīkota muzikāla un didaktiska spēle “Kur ir mani bērni?”. Spēle tiek spēlēta 2-3 reizes, atkarībā no bērnu vēlmēm.

M.R.: Labi darīti bērni! Esmu ļoti gandarīts par jūsu darbu. Atgādiniet un parādiet man, lūdzu, kā jums un man vajadzētu sēdēt mūzikas stundā. (Bērni demonstrē “pareizo” stāju: taisna mugura, kājas balstās uz grīdas, rokas balstās uz ceļiem.)

M.R.: Puiši, mūsu stunda tuvojas beigām, bet mēs ar jums neko vēl neesam izdarījuši, sakiet ko?

Bērni: Jā, mēs nedejojām deju “Stārķis uz jumta”.

M.R.: Puiši, iesaku iet uz paklāja, ieņemt savas vietas, lai izpildītu deju, brīdinu, ka, izpildot deju, jācenšas veikt kustības atbilstoši mūzikai, kustības jāveic sinhroni un jātur taisnas muguras.

Tiek izpildīta deja “Stārķis uz jumta” (audio ieraksts “Stārķis uz jumta”, mūzika D. Tuhmanovs, vārdi A. Poperečnijs)

(Skolotājs kopā ar bērniem atgādina dejas pamatkustības. Deju atkārto 3-4 reizes, atkarībā no bērnu dejas priekšnesuma kvalitātes.)

M.R.: Paldies, bērni, iesaku ieņemt vietas savos krēslos. (Skolotājs atgādina bērniem par sēdēšanu: taisna mugura, kājas balstās uz grīdas, rokas balstās uz ceļiem.) Puiši, pastāstiet man, ko mēs šodien darījām stundā?

Bērni: klausījās L. Bēthovena lugu "Jautri un skumji", spēlēja izrādi "Jautri un skumji" uz iedomāta sintezatora, mācījās atrast muzikālās un ritmiskās kustības pie mūzikas, dziedāja dziesmu "Mans tētis", spēlēja mūziklu un didaktiskā spēle "Kur ir mani bērni?", un dejoja deju "Stārķis uz jumta".

M.R.: Tieši tā, bērni! Esmu ļoti gandarīts par jūsu darbu, jūs šodien bijāt īsti mākslinieki. Uz redzēšanos, tiekamies atkal!

Bērni: Uz redzēšanos!

Skanot V. Šainska “Smaidam”, bērni un skolotāja pamet mūzikas grupu.